آلبانی کارمندان بهداشت را واکسینه می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

آلبانی کارمندان بهداشت را واکسینه می کند
عکس: صدای آمریکا


دومین دوز واکسیناسیون ویروس کرونا برای چندین صد کارگر بهداشتی در آلبانی از روز سه شنبه آغاز شد. آنها با اولین مقدار 975 دوز واکسینه شدند که مقامات از اوایل ژانویه از منابع محرمانه تهیه کردند.

اولین تحویل موافقت شده واکسن از Pfizer شب گذشته به تیرانا انجام شد که حاوی 1117 دوز بود ، در حالی که طبق توافق پیش بینی شده بود که از اواسط ژانویه 10 هزار دوز دریافت شود.

مقامات آلبانیایی می گویند تاخیر و کاهش دوز ناشی از مشکلات تأمین در اروپا است. به گفته آنها ، این شرکت تأیید کرده است که 40000 دوز دیگر واکسن در ماه فوریه وارد آلبانی خواهد شد.

مقامات گفتند که پزشکان و کارمندان بهداشت در واکسیناسیون اولویت دارند. آلبانی حدود 4700 پزشک و بیش از 12000 پرستار در سیستم بهداشتی خود دارد. این 17000 کارگر بهداشتی به بیشتر واکسنهایی که در ماه فوریه انتظار می رود نیاز دارند.

در همین حال ، در هفته آخر ژانویه ، وضعیت همه گیری ایجاد شد. شمار کشته شدگان 60 درصد افزایش یافت ، در حالی که 69 نفر در بیمارستانهای کوید جان خود را از دست دادند. در مجموع 1369 نفر در طی 10 ماه بر اثر ویروس کرونا مردند. همچنین ، تعداد بیماران در 4 بیمارستان Covid به 365 نفر افزایش یافت. / VOICE

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *