آلبانی 1900 واکسن به کوزوو اهدا می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

آلبانی 1900 واکسن به کوزوو اهدا خواهد کرد


در هفته سوم ژانویه ، تعداد واکسن های ضد Covid به آلبانی عرضه می شود. نخست وزیر ادی راما قول داده است برخی از آنها را برای کمک به پزشکان به کوزوو بفرستد.

Gazeta Express از منابع وزارت بهداشت آموخته است كه موسسات كوزوو و آلبانی قبلاً اطلاعات تعداد پزشكانی را كه واكسن Covid را در كوزوو دریافت می كنند رد و بدل كرده اند.

این منبع گفت: “آنها در حال حاضر مقدار مورد نیاز واکسن ضد Covid را به کتهای سفید توزیع کرده اند ، که مستقیماً در درمان بیماران مبتلا به COVID-19 در کوزوو نقش دارند.”

همانطور که اکسپرس می فهمد ، 1900 کارمند پزشکی وجود دارد که واکسن Covid را به عنوان کمک از آلبانی دریافت می کنند.

وزارت بهداشت گفت: “در سراسر کشور ، در داخل HUCSK ، 1900 پزشک وجود دارد که با این واکسن ها واکسینه می شوند ، که به کمک ما می آیند.”

در همین حال ، ادی راما ، نخست وزیر آلبانی چند روز پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که آلبانی واکسن ویروس کرونا را به کوزوو اهدا خواهد کرد.

راما گفت: “ما یک واکسیناسیون پیراهن سفید را به بیمارستان COVID در پریشتینا ، کوزوو اهدا خواهیم کرد تا قهرمانان خط آتش کوزوو همزمان با قهرمانان ما واکسیناسیون را آغاز کنند.”

راما گفت ، در حالی که دوزهای اول ، در کل 10،750 ، “در اوایل هفته سوم ژانویه” به آلبانی می رسند ، در حالی که دوزهای باقی مانده “در ماه فوریه”.

در همین حال ، نخست وزیر آلبانی رسما در مورد کمک هایی که برای ایمن سازی مردم به کوزوو ارائه می شود صحبت کرد ، اما بدون ذکر مقدار واکسن ها. “ما در مرحله بسیار مثبتی هستیم ، 500000 واکسن تهیه کرده ایم. ما بلافاصله از بیمارستان COVID در پریشتینا پشتیبانی خواهیم کرد. راما تأکید کرد: “همه مقدمات برای این کار فراهم شده است ، ما یک قدم جلوتر هستیم.”

وزیر بهداشت Armend Zemaj چند روز پیش گفت که یک گروه واکسن علیه Covid در ماه فوریه وارد کوزوو می شود.

“من به تازگی یک ایمیل رسمی دریافت کرده ام که اولین گروه واکسن ها در ماه فوریه خواهد آمد. این خبر خوبی برای شهروندان کوزوو است. “

واکسیناسیون علیه COVID-19 در کشورهای اتحادیه اروپا آخر هفته گذشته آغاز شد.

در همین حال ، در 7 دسامبر ، کوزوو رسماً برای تهیه واکسن COVID-19 درخواست برنامه COVAX را داد.

وزیر بهداشت Armend Zemay گفت این اتحادیه ، شامل WHO ، یونیسف ، بانک جهانی ، بنیادهای مختلف ، جامعه مدنی و صنعت واکسن ، کوزوو را در میان 92 کشوری قرار داده است که واکسن های 20٪ از مردم در آنها ” آنها را به صورت رایگان

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *