آیا پلیس کوزوو افراد منزوی را بررسی می کند؟ – آخرین خبرها

[ad_1]

آیا پلیس کوزوو افراد منزوی را بررسی می کند؟
عکس: لورا حسنی


خانواده شرمت دانی از شهرداری اسکندرج تاکنون 4 نفر از اعضای خانواده خود را مبتلا به ویروس کرونا مبتلا کرده اند که قبلاً بهبود یافته اند.

شرمتی که به رادیو اروپای آزاد متصل است ، می گوید پسرش دیبرانی اخیراً به بیماری کووید -19 مبتلا شده است. او به مدت 14 روز در انزوا بود ، تا پنجشنبه 2 سپتامبر ، هنگامی که آزمایش را انجام داد و آزمایش COVID-19 منفی بود.

جلال سوکلا ، وزیر کشور کوزوو روز دوشنبه (31 اوت) گفت که “پلیس کوزوو افراد آلوده در لیست موسسه ملی بهداشت عمومی را بررسی می کند تا” از افرادی که نیازی به درمان ندارند ، خود را در منزل خود منزوی و همچنین کسانی که به کوزوو باز می گردند و اعلام عزاداری خود را قسم می خورند تا از رعایت این تعهد اطمینان حاصل کنند. “

اما شرمت دانی می گوید که نه قبل از تصمیم وزارت کشور مبنی بر بررسی افراد منزوی به دلیل عفونت و نه پس از این تصمیم ، هیچکس به دیدار پسرش نرفته و با او تماس نگرفته است. به گفته وی ، علیرغم این واقعیت که پسرش منزوی بود ، اما این واقعیت هرگز توسط پلیس یا نهادهای بهداشتی بررسی نشد.

“هیچ کس به او زنگ نمی زند … هیچ کس ، به هیچ وجه. نه پلیس و نه کارکنان بهداشت و درمان نیامدند که بپرسند آیا شما بهتر هستید یا به کمک احتیاج دارید. اما بعد از اینکه او (پسرش) 13 روز را در انزوا گذراند ، در روز چهاردهم ، گفت که می خواهد در موسسه دولتی اینجا آزمایش دهد. او آزمایش داد و نتیجه آن منفی بود. “شرمت دنی گفت.

رادیو اروپای آزاد همچنین با سایر افراد مبتلا به ویروس کرونا که در انزوا بودند تماس گرفت ، اما آنها نخواستند بگویند که آیا تحت کنترل پلیس هستند یا خیر.

پلیس: ما این ظرفیت را داریم که بر افراد منزوی نظارت کنیم

نمایندگان پلیس کوزوو گفتند که پلیس از ظرفیت کافی برای اجرای تصمیم وزارت کشور کوزوو ، نظارت بر افراد مبتلا به کووید -19 و خود منزوی در خانه های خود برخوردار است.

با تصمیم دولت کوزوو ، ساعت کار پلیس کوزوو از 8 به 12 ساعت افزایش یافت.

پلیس کوزوو از طریق پست در نمایه رسمی فیس بوک خود در 31 آگوست ، گفت که “ماموران پلیس میدانی را با لباس غیر نظامی در سطح ملی درگیر کرده است” تا از اجرا و اجرای اقدامات ، از جمله استفاده از ماسک توسط شهروندان اطمینان حاصل کند. و همچنین “رعایت میزان خود انزوایی افرادی که اعلامیه را به خاطر سوگند منزوی شدن امضا کرده اند”.

در همان روز ، باکی کلانی ، سخنگوی پلیس کوزوو به رادیو اروپای آزاد گفت که پلیس از ظرفیت کافی برای اجرای اقدامات کنترلی برای افراد منزوی برخوردار است.

“در حال حاضر ، بله ، زیرا ما در یک برنامه 12 ساعته (کار) هستیم و مشارکت کارکنان پلیس بیشتر است. کلانی گفت: “بنابراین ما قادر به انجام وظایفی هستیم که مشخص شده است.”

وی از اظهارنظر درباره جزئیات این موضوع که آیا این اقدام افراد مبتلا به COVID-19 را که در خانه های خود منزوی شده اند ، از طریق بازدید پلیس از این خانه ها ، از طریق تماس های تلفنی یا به هر شکل دیگری تحت نظر داشته است.

در سوم سپتامبر ، پلیس کوزوو در ناحیه میتروویکای جنوبی در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که افسران پلیس تعهد خود را برای کنترل افراد با اقدام “خود انزوا” افزایش داده اند.

پلیس کوزوو در بیانیه ای گفت: “کنترل ها توسط افسران پلیس با لباس متحدالشکل و لباس غیرنظامی انجام می شود تا بررسی شود که اقدامات اعمال شده برای افرادی که در انزوا قرار دارند با مهلت تعیین شده توسط نهاد ذیصلاح مطابقت دارد.”

می توانید کل مقاله را بخوانید اینجا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *