اتحادیه اروپا 1.8 میلیون دوز Pfizer / BioNTech را اعلام کرد – آخرین اخبار

[ad_1]

اتحادیه اروپا می گوید 1.8 میلیون دوز Pfizer / BioNTech فراهم کرده است


جهان
08 مه 2021 – 14:29

رهبران اتحادیه اروپا در حال برگزاری اجلاس سران در پرتغال اعلام کردند که 1.8 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس Pfizer و BioNTech را تهیه کرده اند.

توافق نامه اعلام شده در روز دوم اجلاس نه تنها تولید واکسن ها را شامل می شود ، بلکه انتظار می رود اطمینان حاصل شود که می توان اجزای اصلی تولید واکسن را از اتحادیه اروپا دریافت کرد.

این ارتباط به دنبال تردید در مورد تصمیم ایالات متحده برای لغو حق ثبت اختراعات مالکیت معنوی برای تولید واکسن COVID-19 است.

چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، در 7 ماه مه گفت که لغو حق ثبت اختراع مشکلی در تأمین واکسن حل نمی کند. وی گفت: تمرکز باید بر توزیع واکسن ، صادرات از کشورهای تولید کننده واکسن و سرمایه گذاری در کارخانه های تولید کننده واکسن باشد.

اجلاس دو روزه اتحادیه اروپا در پورتو ، پرتغال در حال برگزاری است و برای اولین بار در 5 ماه گذشته ، رهبران اتحادیه اروپا در حال دیدار فیزیکی برای بحث در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله تأثیرات همه گیر هستند.

بلوک اروپا اگرچه در ابتدا یک برنامه واکسیناسیون آهسته داشت اما اکنون از رقم 150 میلیون دوز تجویز شده پیشی گرفته است. اتحادیه اروپا گفت که می تواند ظرف دو ماه “مصونیت کافی” برای جامعه بدست آورد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *