اجلاس ناتو 2021 ، “احیای” اتحاد – آخرین اخبار

[ad_1]

اجلاس ناتو 2021 ،
عکس: EPA-EFE


جهان
27 ژوئن 2021 – 12:50 بعد از ظهر

اتحاد آتلانتیک شمالی متحد و آماده اصلاحات برای انطباق با چالش های امروز و فردا است. در اولین اجلاس فیزیکی از زمان بروز همه گیری و اولین اجلاس از زمان ترک ترامپ ، متفقین روسیه و چین را تهدیدهای عمده علیه ناتو معرفی کردند. اتحاد آتلانتیک شمالی پس از زنده ماندن از طوفان ترامپ ، که تحت هدایت آن ، نامشخص ترین زمان ها را از زمان تأسیس خود تجربه کرد ، از اجلاس امسال برای تأیید خود در برابر جهانی که روز به روز تهدید می شود استفاده کرد و فصل جدیدی را در تاریخ 70 ساله خود گشود.

“جنس استولتنبرگ ، دبیرکل ناتو:” ما در یک لحظه مهم در اتحاد ملاقات می کنیم و امروز فصل جدیدی را در روابط ماوراlantالنهری باز خواهیم کرد. “

با متحد شدن ایالات متحده به عنوان متحد اصلی ، مجدداً در همان مسیر حرکت می کند ، اکنون لکوموتیو ناتو در حال حرکت به مناطق امن تری است و امسال از شیوع ویروس کرونا جلوگیری نکرده است. و با این وجود بحران سلامت جهانی چهره ای کاملاً متفاوت به جلسه پس از یک سال غیبت از 30 رئیس دولت که قدرتمندترین اتحاد در جهان را تشکیل می دهند … بروکسل و کل منطقه اطراف ناتو مانند هرگز محافظت نشده است . هلی کوپترها ، سربازان و خودروهای زرهی در سطح شهر گشت می زنند.

تعداد شرکت کنندگان و همچنین روزنامه نگاران مجاز به تهیه گزارش برای این رویداد محدود بودند و علیرغم اعتباربخشی امسال ، ورود به مهمترین رویدادهای روز ، نشان رسانه معتبر لازم بود. علی رغم مشکلات در یک زمان غیر معمول ، با یک رژیم کنترل محدود و دقیق ، A2 CNN آنجا بود تا از نزدیک اجلاس را دنبال کند ، که نقطه عطفی برای اتحاد آزمایش شده در 7 دهه محسوب می شد.

جو بایدن برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور جدید ایالات متحده کاندید خواهد شد ، که پشتیبانی وی اعتماد از دست رفته را بازیابی می کند و تعهدات خود را نسبت به چالش های مشترک تقویت می کند.

جو بایدن در اولین مشارکت خود در ناتو به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده به متفقین اطمینان داد که ایالات متحده به روابط مستحکم و پایدار متعهد است و دوران ناامنی تحت سلطه قبلی او گذشته است.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده: “من به صراحت اعلام کردم که تعهد ایالات متحده به ماده 5 پیمان ناتو قوی و تزلزل ناپذیر است. این مقدس است. ناتو متحد ایستاده است. به این ترتیب ما به چالش های گذشته پاسخ داده ایم و در آینده نیز این کار را خواهیم کرد. “آمریکا بازگشته است.”

پیام بایدن همان چیزی بود که متفقین می خواستند بشنوند ، پس از چهار سال تمسخر و انتقاد از سلف او ، دونالد ترامپ ، مبنی بر اینکه اعضای دیگر با پرداخت نکردن سهم خود از کمک ها ، به هزینه ایالات متحده سود می برند.

شرکت سرمایه دار املاک و مستغلات در اجلاس های برگزار شده از سال 2017 تا 2019 یک نمایش واقعیت را به مقر ناتو ارائه داد ، در حالی که همه توجهات فقط به یک مورد معطوف بود.

دونالد ترامپ: “ناتو رفتار صحیحی با ما نکرده است ، اما ما راهی پیدا خواهیم کرد. “ما هزینه زیادی پرداخت می کنیم ، و آنها بسیار کم.”

بایدن قول می دهد تا ثبات مورد نیاز را در پر تلاطم ترین زمان امنیت جهانی برقرار کند. وقتی تهدید از همه جبهه ها ناشی می شود. و در زمانی که رژیم های استبدادی مانند روسیه و چین نظم ملی را بیش از هر زمان دیگری به چالش می کشند. رفتارهای تهاجمی روسیه در مرزهای ناتو و رشد جاه طلبی های نظامی چین ترس هایی است که نیاز به تجدید ساختار فوری اتحاد دارد. ناتو 2030 به عنوان پاسخی به بدبینی ، حتی در صفوف خود ، نسبت به آنچه به عنوان مفهومی منسوخ دیده می شود ، بلکه به عنوان راهی برای سازگاری با جهانی با چالش های فزاینده ارائه می شود.

استراتژی ناتو 2030 به عنوان بخشی از این برنامه ، متفقین ناتو 2030 تصمیمات مهمی را برای تقویت مشاوره سیاسی ، دفاع جمعی ، پیشرفت فنی ، بهبود آموزش شرکا و رسیدگی به تأثیر تغییرات آب و هوا بر امنیت اتخاذ کرده اند.

ینس استولتنبرگ: یک چیز مهم که ما بر سر آن توافق کردیم تقویت و انطباق اتحاد با همکاری بیشتر است. اما اگر می خواهیم کارهای بیشتری را با هم انجام دهیم ، باید سرمایه گذاری بیشتری نیز انجام دهیم ، بنابراین خوشحالم که در مورد هر سه بودجه (عمرانی ، نظامی و زیرساخت ها) به توافق رسیدیم.

این اتحاد در پیامی که عمدتا خطاب به چین و روسیه خطاب می کند ، خطری که امروزه خطرات اصلی امروز محسوب می شود ، روشن و متحد و مصمم به مدرن شدن است. اتحادیه که برای محافظت از اروپا در برابر اتحاد جماهیر شوروی تشکیل شد ، برای اولین بار ضمن توصیف روابط با روسیه به عنوان پایین ترین روابط بین زمان ، از چین به عنوان یک چالش سیستمی یاد کرد.

جو بایدن: روسیه و چین در تلاش هستند تا همبستگی ما را نقض کنند. ما شاهد افزایش فعالیت های مخرب سایبری هستیم.

ینس استولتنبرگ: نفوذ روزافزون چین و سیاست های ملی امنیت اتحاد را به چالش می کشد.

رهبران توافق کردند که ما باید با چالش هایی مانند اتحاد مقابله کنیم و برای محافظت از منافع امنیتی خود باید در قبال چین عمل کنیم. به جز اشاره مختصری به سال 2019 در مورد “فرصت ها و چالش هایی” که این کشور برای اتحاد غرب در زمان ریاست جمهوری ترامپ ایجاد کرده است ، قبلاً هرگز در اعلامیه نهایی از چین نام برده شده است. مشکل سازترین عضو این اتحاد ، ترکیه ، سردرد دیگری بود که لازم بود در این اجلاس رفع شود. برای اولین بار ، به دنبال درگیری های شدید از راه دور بر سر تصمیم ترکیه برای خرید سیستم دفاع موشکی S-400 از روسیه ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در برابر رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن نشست.

اردوغان: موضع ما و همچنین موضع ایالات متحده روشن بود. اتفاقی که افتاد این بود که ایالات متحده سیستم میهن پرستی را به ما نداد ، بنابراین ما مجبور شدیم S-400 روسی را بخریم. ما توافق کردیم که وزرای خارجه و دفاع ما در این مورد بحث کنند تا ببینند چه کاری می توانیم انجام دهیم.

نخست وزیر آلبانی ادی راما نیز در این اجلاس شرکت کرد. آلبانی در سال 2009 به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی درآمد و بخشی از مأموریت های بین المللی در کوزوو ، بوسنی و هرزگوین ، عراق و افغانستان شد. / A2cnn

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *