ایالات متحده به تخلیه آمریکایی ها از افغانستان پس از ماه آگوست ادامه می دهد – آخرین اخبار

[ad_1]

ایالات متحده به تخلیه آمریکایی ها از افغانستان پس از ماه آگوست ادامه می دهد


جهان
25 آگوست 2021 – 10:25 بعد از ظهر

آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت که ایالات متحده در مسیر تکمیل ماموریت خود در افغانستان تا 31 آگوست است ، اما مقامات قصد دارند پشتیبانی و تسهیل خروج را پس از آن تاریخ انجام دهند.

وی در این باره گفت: اجازه دهید در این مورد واضح و روشن باشم: هیچ مهلتی در کار ما وجود ندارد که به هر شهروند آمریکایی که تصمیم به خروج دارد کمک کند ، به همراه بسیاری از افغانهایی که سالها با ما بوده اند و می خواهند بروند و شکست خورده اند. به گزارش cnn ، بلینکن گفت: “این تلاشها هر روز پس از 31 آگوست ادامه خواهد داشت.”

وی گفت که طالبان تعهدات عمومی و خصوصی را مبنی بر اجازه عبور ایمن آمریکایی ها و افغان هایی که می خواهند از افغانستان خارج شوند در خطر قرار داده اند.

“افرادی که می خواهند پس از خروج از ارتش آمریکا افغانستان را ترک کنند باید بتوانند این کار را انجام دهند. ما با هم تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا ببینیم انتظارات برآورده شده است. “

وزیر خارجه آمریکا گفت که بیش از 82 هزار نفر از افغانستان فرار کرده اند. وزیر خارجه آمریکا گفت که ممکن است بیش از 1000 شهروند آمریکایی – شاید بیشتر – هنوز در افغانستان باشند و دولت در تلاش است تا آنها را پیدا کند.

در غیر این صورت ، به گفته سفیر آلمان در افغانستان ، طالبان موافقت کرده اند که افغانها پس از ماه آگوست از این کشور خارج شوند ، اگرچه آنها گفته اند که 31 آگوست آخرین مهلت است. / تلگراف /

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *