ایالات متحده واردات پنبه و گوجه فرنگی را از سین کیانگ مسدود می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

ایالات متحده از واردات پنبه و گوجه فرنگی از سین کیانگ جلوگیری می کند
عکس: رویترز


جهان
14 ژانویه 2021 – 10:41

دولت آمریكا اعلام كرد مانع واردات پنبه و گوجه فرنگی از منطقه سین کیانگ چین می شود زیرا در تلاش است فشارها را بر حزب كمونیست برای پایان دادن به مبارزات خود علیه اویغورهای قومی و سایر اقلیت ها افزایش دهد.

آژانس مرزی و گمرک ایالات متحده گفت که این اقدام به معنای استفاده مقامات آمریکایی از “زورگیری” در “توقف” محصولات در تمام نقاط ورود به ایالات متحده است.

این آژانس اعلام کرد که علائم کار اجباری از جمله محدودیت حرکت ، ارعاب ، عدم پرداخت دستمزد و سو abuse استفاده از شرایط زندگی و کار را بررسی و یافته است.

“وزارت امنیت در هر زنجیره تأمین تحمل کار اجباری را نخواهد داشت. “ما همچنان به دفاع از مردم آمریكا ادامه خواهیم داد و ادعاهای معتبر كار اجباری را بررسی خواهیم كرد ، از كار اجباری جلوگیری خواهیم كرد و از چینی ها می خواهیم اردوگاه ها را ببندند و نقض حقوق بشر را متوقف كنند.” گفت: كن كوچینیلی ، سرپرست معاونت امنیت داخلی.

دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، هم اكنون واردات شركتهای كار اجباری منفرد را در منطقه ، كه تأمین كننده جهانی پنبه است ، مسدود كرده است.

ایالات متحده همچنین مقامات حزب کمونیست را به دلیل ادعای نقش آنها در آنچه ایالات متحده “برده داری مدرن” می داند ، تحریم کرده است.

وزارت امور خارجه آمریكا گفت حدود 2 میلیون اویغور ، قزاق و سایر اعضای سین کیانگ ، كه عمدتا مسلمان هستند ، در بازداشتگاه های چین محبوس هستند.

چین گفته است که این برنامه فرصت های جدیدی برای اویغورها فراهم می کند ، اما طرفداران آنها خلاف این را باور دارند.

دولت های کانادا و انگلستان اخیراً اعلام کرده اند که برای جلوگیری از کالاهایی که در نتیجه کار اجباری در سرزمین های خود تولید می شوند ، اقداماتی انجام خواهند داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *