برخی از کشورها هنوز واکسن COVID-19 تهیه نکرده اند – آخرین اخبار

[ad_1]

بعضی از کشورها هنوز واکسن COVID-19 تهیه نکرده اند


جهان
09 مه 2021 – 21:29

در حالی که کشورهای ثروتمندتر واکسن برای شهروندان خود جمع کرده اند ، بسیاری از کشورهای فقیرتر هنوز در تلاشند دوزهای خود را تهیه کنند.

سازمان بهداشت جهانی می گوید نزدیک به ده کشور ، بسیاری در آفریقا ، هنوز در انتظار واکسن هستند. آنها به همراه چاد بورکینافاسو ، بوروندی ، اریتره و تانزانیا هستند.

اگر بتواند اتاق های برودتی مورد نیاز برای ایمن نگه داشتن واکسن را در مکانی که درجه حرارت روزانه تا 43.5 درجه سانتیگراد افزایش می یابد ، ماه آینده چندین دوز Pfizer دریافت می کند. این کشور از ابتدای شیوع همه گیر ، تنها 170 مورد مرگ را تأیید کرده است ، اما تلاش برای متوقف کردن کامل ویروس در اینجا گریزان است.

از طرف دیگر ، برخی از آخرین کشورهایی که واکسن دریافت کرده اند برای تأمین نیازها از جمله امضای معافیت با تولیدکنندگان و تنظیم برنامه های توزیع مدت زمان بیشتری طول کشیده است.

این تأخیرها به معنای انتظار حتی بیشتر برای کشورهایی مانند بورکینافاسو است زیرا تولید کننده اصلی واکسن هند به دلیل موج فاجعه بار ویروس در آنجا ، منابع جهانی را کاهش داده است.

طبق گزارش DW ، بیش از 11 میلیون نفری که در فقیرترین کشور نیمکره غربی زندگی می کنند ، در هائیتی واکسنی تزریق نشده است.

انتظار می رفت که هائیتی 756000 دوز واکسن AstraZeneca را از طریق COVAX دریافت کند ، اما مقامات دولتی گفتند که زیرساخت های لازم برای ذخیره آنها را ندارند. مقامات هائیتی همچنین نسبت به عوارض جانبی احتمالی ابراز نگرانی کرده و گفته اند که واکسن تک دوز را ترجیح می دهند.

از طرف دیگر ، برخی از کشورهای جزیره ای کوچک در اقیانوس آرام نیز هنوز واکسن دریافت نکرده اند. اگرچه عدم توزیع گسترده ویروس در برخی از آنها باعث می شود که با انجام فعالیت های توزیع ، فوریت آن کمتر شود.

به گزارش کلان کوزووا ، وانواتو ، با 300000 نفر جمعیت ، انتظار دارد اولین دوزهای واکسن AstraZeneca را در اواخر ماه دریافت کند ، اما فقط سه مورد ویروس کرونا را ثبت کرده است ، همه قرنطینه شده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *