خانواده آنتون چتا نمی خواهند مجسمه وی در حیاط کلیسای جامع پریشتینا قرار گیرد – آخرین اخبار

[ad_1]

خانواده آنتون چتا نمی خواهند مجسمه وی در حیاط کلیسای جامع پریشتینا قرار گیرد


خانواده آنتون چتا به تصمیم درباره محل قرارگیری مجسمه وی واکنش نشان دادند.

خانواده چتا اعلام کردند که با تصمیم اسقف اعظم کوزوو برای قرار دادن پروفسور آنتون چتا در حیاط کلیسای جامع مادر ترزا در پریشتینا در 15 ژانویه 2021 ، سپتامبر مطابقت ندارد.

به گفته آنها ، این اقدام با مأموریت چتا مطابقت ندارد.

“همانطور که مشهور است ، کارهای وی در زمینه علوم ، آموزش و سیاست ملی به معنایی فرا حزبی و فرا دینی بوده است. خاطره این اثر باید در فضاهای عمومی که متناسب با رسالت بزرگ ملی وی است حفظ شود و” به همین ترتیب برای نسلهای آینده “، در بیانیه ای از خانواده چتا آمده است.

در زیر می توانید نامه ارسال شده به صورت رسمی ، مورخ 24.12.2020 ، توسط خانواده پروفسور آنتون چتا به مونسیگنور دود جرجی – اسقف کوزوو را ارسال کنید.

عزیز منشیگ دود جرزی ،

ما به عنوان خانواده چتا این نامه را برای شما ارسال می کنیم که اعلام می کند مجسمه پدر در نزدیکی کلیسای جامع مادر ترزا در پریشتینا ساخته شده است.

ما از ابتکار عمل شما برای احترام به شخصیت چند بعدی پدرمان قدردانی می کنیم. اما روح او را به خوبی می شناسیم و زندگی و کار او را درک می کنیم ، ما همچنان اعتقاد راسخ داریم که مأموریت شریف او بر اساس ارزش های آشتی ، صلح ، تسامح مذهبی و مهمتر از همه عشق بزرگ به مردم آلبانیای وی انجام شده است.

ما معتقدیم که چهره پدر باید الگویی باشد که ارزش ها را به نسل های جدید منتقل کند و از همه اختلافات جامعه چند مذهبی که در آن هستیم غلبه کند ، الگویی از بی طرفی و عزت.

قرار دادن مجسمه در دیوارهای حیاط کلیسای جامع مغایر اصول و اهداف آن خواهد بود ، به همین دلیل است که ما به عنوان یک خانواده چنین تصمیمی را تأیید نمی کنیم و امید زیادی به حمایت و درک شما از قرار دادن مجسمه در مقابل دانشکده فلسفه مورد تأیید مجلس شهرداری داریم.

با احترام،

دختران آنتون چتا ،

دونیکا چتا دزونجائی و آگاتا چتا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *