دادگاه ویژه به رهبران سابق KLA اجازه می دهد امشب بازداشت را جشن بگیرند – آخرین اخبار

[ad_1]

دادگاه ویژه به رهبران سابق KLA اجازه می دهد امشب در بازداشت جشن بگیرند


مهمترین شخصیتهای ارتش آزادیبخش کوزوو توسط دادگاه ویژه در لاهه ، هلند بازداشت شده اند. کسانی که برای آزادی و استقلال جنگیده اند می توانند امشب برای جشن تغییر سال جمع شوند و سلولهای خود را برای مدتی تنها بگذارند.

دادگاه ویژه ، که آنها را به جرایم جنگی و جنایات علیه بشریت متهم می کند ، به رهبران سیاسی و نظامی سابق KLA اجازه می دهد سال نو را جشن بگیرند. این را افسر اطلاعاتی این موسسه آنجلا گریپ روز پنجشنبه به اکسپرس گفت.

“به دلایل محرمانه بودن ، ما نمی توانیم در مورد فعالیت های خاصی که بازداشت شدگان در بازداشت انجام می دهند اظهار نظر کنیم. به طور کلی ، واحد بازداشت اتاق های تخصصی ، رفاه زندانیان را در یک محیط امن و آرام تضمین می کند. به بازداشت شدگان مطمئناً فرصت داده می شود تا سال نو را مطابق با قوانین بازداشت جشن بگیرند. “

انگیزه دیگری برای این جشن تولد سخنگوی پیشین KLA و رئیس جمهور سابق کوزوو ، یاکوپ کراسنیکی است که 70 سالگی خود را بعد از 00:00 جشن می گیرد.

هفت متهم ویژه اول ، که پنج نفر از آنها تأیید شده اند ، همچنان در بازداشت هستند ، زیرا تقریبأ همه درخواست دفاع از خود را رد کرده اند.

صالح مصطفی فرمانده سابق KLA اولین عضو سابق KLA بود که در 24 سپتامبر دستگیر و به دادگاه ویژه منتقل شد. وی به چندین جنایت متهم شده است که به عنوان جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت طبقه بندی می شوند.

دو روز بعد ، دو رهبر سابق OVK OVL ، رئیس هیسنی گوکاتی و معاون رئیس سازمان ، نسیم هرادیناج دستگیر شدند. اگرچه هنوز کیفرخواست علیه آنها وجود ندارد ، اما آنها به ممانعت از عدالت ، ارعاب شاهدان ، انتقام و نقض محرمانه بودن متهم شده اند.

آخرین رهبران دستگیر و اعزام شده به لاهه چهار رهبر سابق سیاسی و نظامی KLA ، هاشم تاچی رئیس جمهور سابق ، كادری وسلی و جكوپ كراسنقی پارلمان سابق و رئیس گروه پارلمانی جنبش Vetevendosje (LVV) هستند. ، رجب سلیمی.

در 4 نوامبر ، سخنگوی پیشین KLA ، ژاکوپ کراسنیقی دستگیر و به بازداشتگاه نیروهای ویژه منتقل شد. همکاران سابق وی در جنگ ، هاشم تاچی ، کادری وسلی و رجب سلیمی ، روز بعد با هواپیمای نظامی به همان مقصد عزیمت کردند.

این دستگیری ها پس از آن صورت گرفت که قاضی پیش از دادگاه دادگاه ویژه اتهامات چهار رهبر پیشین KLA را تأیید کرد. آنها به جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهم هستند. در این کیفرخواست تاچی ، وسلین ، کراسنیقی و سلیمی مسئول تعدادی از جنایاتی است که گفته می شود در چندین بازداشتگاه در سال های 1998-1999 مرتکب شده اند. دادستانی تخصصی آنها را به دانستن یا باید از آنها مطلع می کرد این جنایات

در 3 آگوست 2015 ، با اکثریت آرا votes ، اعضای مجمع کوزوو به تغییر قانون اساسی رای دادند که اجازه ایجاد اتاق های تخصصی موسوم به دادگاه ویژه را می دهد. پس از یک جلسه طولانی ، 82 نماینده به ایجاد دادگاه ویژه رای مثبت دادند ، 5 نماینده مخالف و یک رای ممتنع دادند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *