دی.ا.اس از عثمانی انتقاد کرد و خواستار تضمین استقلال کار CEC است – آخرین اخبار

[ad_1]

دی اسی از عثمانی انتقاد کرده و خواستار تضمین استقلال کار CEC است


دموکراسی در عمل (DiA) نگران تحولات اخیر در مورد صدور گواهینامه از لیست نامزدها و بیانیه هایی است که از نهادهای مختلف و احزاب سیاسی در مورد این روند صادر می شود.

DiA از بازیگری پرسید Zeri.info گزارش می دهد ، رئیس جمهور ، ویوسا عثمانی از اظهاراتی که می تواند استقلال CEC را نقض کند و با ارزش ها و پیشرفتی که کوزوو در سال های اخیر در سازماندهی انتخابات داشته است ، خودداری کند.

دی.ای.اس از نهادها ، به ویژه سرپرست موقت رئیس جمهور ، می خواهد که از اظهارات و اقداماتی که می تواند استقلال CEC و سلامت انتخابات را تضعیف کند ، خودداری کنند. تهدیدهای عمومی غیرقابل قبول و غیرقابل تحمل است و “آنها با ارزشها و پیشرفتهایی که کوزوو در سالهای اخیر در زمینه سازماندهی و اداره انتخابات داشته است همزمان نیست. این کل وضعیت باعث ایجاد تنش و ناامنی در بین شهروندان می شود که منجر به کاهش اعتماد عمومی به انتخابات خواهد شد. در اطلاعیه DiA آمده است.

به گفته آنها ، مسئولیت و تکلیف همه نهادها است که در صورت عدم رضایت از تصمیمات موسسات ، در تلاش برای استفاده نکردن از تهدیدهای عمومی به عنوان راهی برای رسیدگی به ادعاهای خود در مورد تخلفات

دی.آی.ا نیاز به سرپرستی رئیس جمهور کوزوو برای انجام وظایف قانون اساسی خود را تکرار می کند ، علیرغم اینکه وی بخشی از انتخابات است ، اما در بحث های سیاسی شرکت نمی کند و روح این نهاد را به عنوان نماینده وحدت مدنی حفظ می کند. “رئیس جمهور بحث را در جهت دستیابی به وحدت سیاسی و یافتن زبان مشترکی که عملکرد قانون اساسی نهادها را تضمین کند متمرکز خواهد کرد.

آنها همچنین ارزیابی کردند که وظیفه سران م institutionsسسات این است که اطمینان حاصل کنند که روند انتخابات مطابق با بالاترین استانداردهای دموکراتیک ، با رعایت قوانین و تعهدات اساسی آنها انجام خواهد شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *