روسیه پس از اخراج دیپلمات روسی از آلبانی واکنش نشان داد – آخرین اخبار

[ad_1]

روسیه پس از اخراج دیپلمات روسی از آلبانی واکنش نشان داد


رسانه های روسی گزارش دادند ، وزارت امور خارجه آلبانی روز پنجشنبه اعلام کرد ، آلبانی یک دیپلمات روسی را به دلیل نقض اقدامات ضد ویروس کرونا ویروس شخصیتی غیر مرتبه اعلام کرده است.

این وزارتخانه با ابراز نگرانی از ادامه نقض اقدامات مبارزه با COVID-19 توسط دیپلم سفارت روسیه ، با سفیر روسیه در تیرانا ، میخائیل آفاناسیف تماس گرفت.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه این کشور ، دیپلمات باید ظرف 72 ساعت کشور را ترک کند.

در بیانیه آمده است: “متأسفانه ، برخلاف وعده ها ، دیپلمات به نقض اقدامات انجام شده ادامه داد … متأسفانه ، دولت آلبانی تصمیم گرفت دیپلمات آلکسی کریووشف را شخصیتی غیر مرتبه اعلام کند و الزام دارد که ظرف 72 ساعت از اعلام رسمی کشور را ترک کند.” .

سفارت روسیه در آلبانی گفت که اتهامات علیه دیپلمات روسی را غیر منطقی می داند.

“ما همه اتهامات راجع به دیپلمات روس ذکر شده در این اسناد را بی اساس می دانیم. نمایندگی دیپلماتیک روسیه گفت: “ما همچنین توجه داریم که افشای نام مقام ما در بیانیه مطبوعاتی به شدت با رویه مستقر دیپلماتیک بین المللی مغایرت دارد.”

در همان زمان ، تیرانا ابراز امیدواری کرد که این تصمیم توسط مسکو به عنوان اقدامی ضروری برای حفاظت از بهداشت عمومی اتخاذ شود و همچنین طرف روسی را از احساسات دوستانه و آمادگی برای بهبود مستمر روابط بین کشورها اطمینان داد.

وزارت مشخص نکرد که آنتی ویروس ضد کرونا ویروس را با اقدامات خود نقض کرده است.

بر اساس آخرین داده های دانشگاه جان هاپکینز ، آلبانی از ابتدای سال 2020 در مجموع 69238 مورد تایید شده از عفونت را به ثبت رسانده است و تعداد مرگ و میرها در حال حاضر 1،291 نفر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *