رویترز: اتحادیه اروپا دیگر عضویت بالکان را تضمین نمی کند – آخرین اخبار

[ad_1]

رویترز: اتحادیه اروپا دیگر عضویت در بالکان را تضمین نمی کند


بر اساس چهار دیپلمات و یک سند داخلی ، اتحادیه اروپا از ترس واکنش سیاسی کشورهای عضو ، دیگر نمی تواند با تضمین عضویت آینده شش کشور بالکان که یک کشور در باشگاه آنها را وعده داده بود ، تضمین کند.

با توجه به اجلاس سران اتحادیه اروپا و بالکان در 6 اکتبر ، پاتوما در استراتژی اتحادیه اروپا برای مسدود کردن صربستان ، کوزوو ، بوسنی و هرزگوین ، مونته نگرو ، آلبانی و مقدونیه شمالی کم است. این رکود همزمان با افزایش تنش ها در مرز کوزوو و صربستان است.

بر اساس پیش نویس بیانیه در اجلاس 11 سپتامبر به رویترز ، در جریان اجلاس سران ، اتحادیه اروپا قصد دارد وعده خود را که 18 سال پیش داده بود “حمایت واضح خود از چشم انداز اروپایی بالکان غربی” را تکرار کند. دیپلمات ها گفتند ، این بیانیه حداقل دو دور از مذاکرات را بدون توافق پشت سر گذاشت.

کشورهای اتحادیه اروپا مواضع خود را فاش نمی کنند ، اما کشورهای ثروتمند شمالی مانند دانمارک ، فرانسه و هلند از تکرار پیوستن شتابزده رومانی و بلغارستان در سال 2007 و مهاجرت ضعیف کارگران اروپای شرقی به انگلیس می ترسند ، که بسیاری از انگلیسی ها را علیه اتحادیه اروپا..

بلغارستان با عضویت در مقدونیه شمالی به دلیل اختلاف زبان مخالف است.

حتی اگر سرانجام با این زبان موافقت شود ، ناتوانی نشان دهنده فلج شدن برنامه اتحادیه اروپا برای ایجاد “حلقه دوستان” از اوکراین تا تونس است که روابط نزدیک تر ، تجارت و کمک را ارائه می دهد.

در عوض ، چین و روسیه با سرمایه گذاری و نفوذ مداخله می کنند. در ژانویه ، صربستان اولین کشور اروپایی بود که واکسن چینی COVID-19 را برای واکسیناسیون دسته جمعی دریافت کرد.

دیپلمات ها می گویند اتحادیه اروپا همچنین به طور غیر مستقیم تنش ها را در منطقه 20 میلیون نفری تشدید می کند ، زیرا شهروندان بالکان پس از جنگ های قومی در دهه 1990 ، زمانی که یوگسلاوی متلاشی شد ، رویای پیوستن به اتحادیه اروپا را داشتند.

سربازان ناتو روز دوشنبه گشت زنی های خود را در کوزوو در نزدیک ایست های بازرسی مرزی که توسط صرب های محلی مسدود شده بود از خشم خودروهای پلاک صربستان مسدود کردند ، افزایش دادند.

صربستان اعلام استقلال کوزوو را به رسمیت نمی شناسد و مانورهای نظامی را در نزدیکی مرز آغاز کرده است.

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در بروکسل که در امور بالکان فعالیت می کند ، می گوید: “آنها باید رفتار بدی داشته باشند تا مورد توجه قرار گیرند.” “به دلیل از دست دادن علاقه سرمایه های اتحادیه اروپا در منطقه بالکان وخامت وجود دارد.”

اتحادیه اروپا و ایالات متحده خواستار آرامش شده اند و اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا روز سه شنبه سفر سه روزه خود را به شش کشور بالکان آغاز کرد تا تعهد اجرایی اتحادیه اروپا در منطقه را نشان دهد.

فون در لاین در اولین توقف خود در آلبانی گفت که تعهد خود را مبنی بر “آینده آلبانی در اتحادیه اروپا” حفظ کرده است.

اما اعتماد به اتحادیه اروپا تضعیف شده است ، به ویژه پس از آنکه فرانسه و هلند دو سال پیش روند توسعه را موقتاً متوقف کردند و اکنون بلغارستان آن را مسدود می کند.

کوزوو و صربستان پس از آنکه یک سال پیش از سوی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، برای امضای توافق نامه عادی سازی روابط اقتصادی به کاخ سفید دعوت شدند ، از ایالات متحده ناامید شده اند ، اما شکست خوردند. اتحادیه اروپا به وعده خود مبنی بر اجازه سفر بدون روادید به کوزوو عمل نکرده است.

کشورهایی که از بزرگ شدن حمایت می کنند ، از جمله اتریش ، ایتالیا ، کرواسی ، اسلوونی و کشورهای بالتیک ، آلمان و فرانسه را متهم می کنند که بر بلغارستان برای لغو حق وتو فشار وارد نمی کنند. پیشرفت آلبانی نیز کند شده است زیرا در روند توسعه با مقدونیه شمالی مرتبط است.

جان اوبرنان ، کارشناس ادغام در اتحادیه اروپا ، می گوید: “در حالی که شما به دلایل مختلف کشورهای عضو زیادی دارید ، که فکر می کنند گسترش بیشتر اتحادیه اروپا صحیح نیست ، اما ما واقعاً به جایی نمی رویم.” در دانشگاه مین ، ایرلند / صدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *