ساخت 500 میلیون دلار با HPP Skavica آغاز می شود – آخرین اخبار

[ad_1]

با کمک ایالات متحده ، ساخت نیروگاه برق آبی Skavitsa به ارزش 500 میلیون دلار آغاز شده است


یکبار تلاش شد تا از طریق جلسات دولت بین کوزوو و آلبانی همکاری در ساخت نیروگاه برق آبی مشترک آغاز شود.

این نیروگاه برق آبی اسکاویکا بود. با این حال ، دولت آلبانی تصمیم گرفته است که به تنهایی و با کمک آمریکایی ها این کار را انجام دهد ، به نقل از زری.

در دره رودخانه درین ، ماشین آلات سنگین حفاری های زمین شناسی لازم را آغاز کردند که پیش از شروع ساخت نیروگاه اسکاویتسا بود. این شرکت آمریکایی Bechtel خواهد بود که این پروژه مهم انرژی را برای آلبانی خواهد ساخت.

سفیر ایالات متحده در آلبانی ، یوری کیم و وزیر بلیندا بالاکو ، به دنبال وام دولت اکتبر در ماه گذشته ، کار آغاز شده در کارخانه را از نزدیک زیر نظر داشتند.

“پروژه تکمیل شده تأثیر عمیقی بر چشم انداز انرژی آلبانی خواهد داشت. این پروژه نه تنها انرژی سبز بیشتری ایجاد می کند ، بلکه به آلبانی کمک می کند تا به جای واردات ، یک قدم به تبدیل شدن به یک صادرکننده انرژی پایدار نزدیک شود و این می تواند به مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک کند. کیمی گفت: “و نگرانی های بهداشت عمومی ، نه تنها در آلبانی ، بلکه در منطقه ای که به شدت به کارخانه های ذغال سنگ آلوده وابسته است.”

وزارت امور خارجه بلیندا بالاکو گفت اسکاویکا رویای همه آلبانیایی ها است که به واقعیت تبدیل می شود.

“در بازارهای بین المللی ، انرژی با تفاوت بسیار زیادی نسبت به انرژی یک سال پیش به فروش می رسد و مشکلات و کمبودهای بزرگی ایجاد می کند ، که باعث می شود قیمت تا امروز به محدودیت های غیرقابل پیش بینی برسد. بالوکو گفت: “بنابراین امنیت انرژی در قلب این پروژه مهم قرار دارد و آلبانی را به یک صادر کننده انرژی تجدیدپذیر تبدیل می کند نه واردکنندگان گران قیمت ، که مشکلات مالی قابل توجهی را در بودجه دولت ایجاد می کند.”

تلاش ها برای احداث نیروگاه برق آبی اسکاویکا به مساحت 500 متر یک سال پیش محقق شد ، هنگامی که کیث کراه معاون وزیر امور خارجه ، انرژی و محیط زیست ایالات متحده از آلبانی دیدن کرد و یادداشت همکاری اقتصادی بین ایالت ها را امضا کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *