سازمان ملل: اسرائیل و فلسطینی ها ممکن است در حملات اخیر قانون را نقض کرده باشند – آخرین اخبار

[ad_1]

سازمان ملل: اسرائیل و فلسطینی ها ممکن است در حملات اخیر قانون را نقض کنند


جهان
27 مه 2021 – 17:18

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت که ارتش اسرائیل ممکن است در غزه مرتکب جنایات جنگی شده باشد و مبارزان فلسطینی حماس نیز با شلیک موشک به اسرائیل قوانین بشردوستانه بین المللی را نقض کرده اند.

میشل بشلت این اظهارات را در تاریخ 27 مه ، در جلسه ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ، جلسه ای که به درخواست کشورهای مسلمان تشکیل شد و به دنبال آغاز تحقیقات در مورد درگیری بودند ، اخیراً در غزه ، اما همچنین در مورد وضعیت حقوق بشر تشکیل شد. در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی.

قبل از رسیدن به توافق آتش بس در هفته گذشته ، بشلت گفت که دفتر وی مرگ 270 فلسطینی در غزه ، کرانه باختری و قدس شرقی را تأیید کرده است ، از جمله 68 کودک که در این ماه در خشونت کشته شدند. ده اسرائیلی توسط موشک های شلیک شده توسط حماس کشته شدند.

در طول جنگ 11 روزه ، حملات هوایی اسرائیل به مناطق مسکونی در نوار غزه “منجر به تعداد زیادی کشته و زخمی غیرنظامی و تخریب زیرساخت های غیرنظامی شد.”

باچلت گفت: “علی رغم ادعاهای اسرائیل مبنی بر اینکه بیشتر این ساختمانها دارای گروههای مسلح بوده یا از آنها برای اهداف نظامی استفاده می شده است ، ما هیچ مدرکی بر این ادعاها نداریم.”

وی افزود: “اگر ثابت شود که این حملات بی رویه و متناسب نبوده ، این حملات می تواند جنایات جنگی باشد”.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل ، میراو ایلون شهار ، حماس را “یک سازمان تروریستی ، جهادی و نسل کشی” خواند و این گروه را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرد و از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده کرد.

حماس استفاده از غیرنظامیان را به عنوان سپر انسانی و شلیک موشک به سوی اسرائیل را توجیه نکرد و گفت این کار را برای محافظت فلسطینی ها از ظلم انجام داده است. / REL

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *