طالبان پول خود را از کجا می آورند؟ – آخرین خبرها

[ad_1]

طالبان پول خود را از کجا می آورند؟
عکس: AP


جهان
1 سپتامبر 2021 – 8:00 بعد از ظهر

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد که در ماه ژوئن منتشر شد ، گروه طالبان توانسته است بین 300 تا 1.6 میلیارد دلار در سال ، عمدتا از طریق فعالیت های جنایتکارانه تأمین کند. صدای آمریکا تجزیه و تحلیل این گزارش را برای یافتن جزئیات بیشتر در مورد نحوه تأمین پول طالبان ارائه می کند.

قبل از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان ، آنها منبع مهمی از پول را جمع آوری کرده بودند.

اگرچه نمی توان به طور دقیق دانست که چقدر پول جمع آوری کرده اند ، اما واضح است که جنگجویان قصد ایجاد استقلال مالی را دارند.

گزارش ژوئن سازمان ملل برآورد می کند که این گروه شبه نظامی بین 300 میلیون تا 1.6 میلیارد دلار در سال جمع آوری کرده است.

اما این پول از کجا آمده است؟

بیشتر آنها از فعالیت های جنایتکارانه از جمله تولید تریاک و قاچاق مواد مخدر و همچنین گروگانگیری و پولشویی ناشی می شوند.

بر اساس این گزارش ، قاچاق مواد مخدر به تنهایی 460 میلیون دلار به طالبان کمک می کند. جمع آوری مالیات در مناطقی که تحت کنترل داشتند منبع درآمد دیگری بود.

هزینه های روزانه جمع آوری شده از پاسگاه بین شهرهای پول حمری و مزار شریف قابل توجه است. طالبان همچنین عملیات خود را در معادن مناطق تحت کنترل خود افزایش داده و درآمد سال گذشته آنها 464 میلیون دلار بوده است.

آنها حتی پول بیشتری از کمک های حامیان ثروتمند و شبکه ای از موسسات خیریه غیردولتی تهیه کرده اند.

سایر منابع مالی دولتهای خارجی هستند.

مقامات آمریکایی سالهاست می گویند که طالبان از روسیه پول ، سلاح و آموزش دریافت کرده اند. تحلیلگران می گویند که جنگنده ها همچنین از پاکستان و تا حدی از ایران پول دریافت کرده اند.

اکنون که طالبان افغانستان را کنترل می کنند ، این فرصت را دارند که پول بیشتری را از طریق دسترسی به حساب های دولتی و مالیات های فدرال جمع آوری کنند. با این حال ، آنها باید هزینه های اداره یک دولت را نیز متحمل شوند.

دولت افغانستان در سال 2018 11 میلیارد دلار هزینه کرد.

80 درصد آنها از کمک های خارجی تامین می شود. برخی از اهداکنندگان اعلام کرده اند که ارسال کمک ها را حداقل در حال حاضر متوقف خواهند کرد.

اقتصاددانان هشدار می دهند که کمبود دلار آمریکا می تواند ارزش پول افغانستان را کاهش داده و تورم را افزایش دهد.

طالبان نیز از 1996 تا 2001 با اقتصاد متفاوتی روبرو هستند. همزمان با شهرنشینی اقتصاد ، تولید ناخالص داخلی این کشور تقریباً چهار برابر شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *