عثمانی از اتحادیه اروپا می خواهد که به صربستان فشار آورد تا تحریکات علیه کوزوو را متوقف کند – آخرین اخبار

[ad_1]

عثمانی از اتحادیه اروپا می خواهد تا بر صربستان فشار آورد تا تحریکات علیه کوزوو را متوقف کند


در پی تصمیم امروز مبنی بر برقراری روابط متقابل با صربستان به عنوان هدف این وسیله نقلیه ، رئیس جمهور وجوسا عثمانی از اتحادیه اروپا خواست تا بر دولت صربستان فشار آورد.

به گفته عثمانی ، این به این دلیل است که صربستان باید فوراً تحریکات علیه کوزوو را متوقف کند.

“بنابراین من از اتحادیه اروپا می خواهم که به دولت صربستان فشار آورد تا فوراً تحریکات علیه کوزوو و سوء استفاده شهروندان صرب کوزوو از اهداف سیاسی را متوقف کند. “سیاست بی ثبات کننده صربستان در کوزوو و منطقه و اهداف هژمونیک آنها برای به اصطلاح عثمانی در فیس بوک نوشت: “جهان صرب” بازگشت به منطق خود در دهه 1990 است که تلفات زیادی را به منطقه ما وارد کرد.

عثمانی گفت که کوزوو به طور کامل از توافقنامه های امضا شده در بروکسل پیروی کرده است ، که به گفته وی صربستان نادیده گرفته و همچنان در اجرای آن شکست می خورد.

“متقابل در مورد پلاک ها که توسط دو طرف در بروکسل امضا شد ، نمی تواند به عنوان یک اقدام تنش زا و یک جانبه تلقی شود ، بلکه اقدامی برای اجرای توافقاتی است که باید توسط خود اتحادیه اروپا دنبال شود. صربستان یکی از کشورهایی است که از سال 2016 به طور یکجانبه عمل کرده و توافقنامه های بروکسل را نقض کرده است ، نه کوزوو. عثمانی گفت: “بنابراین ، ساختارهای غیرقانونی صربستان ، با حمایت مالی و دریافت دستورات از دولت صربستان ، نه تنها نقض توافقنامه های بروکسل ، بلکه امنیت شهروندان و ثبات در منطقه را به خطر می اندازند.” / صدا

پست کامل او:

کوزوو امروز به طور کامل از موافقت نامه های امضا شده در بروکسل پیروی کرد ، که صربستان آنها را نادیده گرفته و همچنان از اجرای آنها باز می ماند. متقابل در مورد شماره های ثبت ، که توسط دو طرف در بروکسل امضا شد ، نمی تواند به عنوان یک اقدام پرتنش و یک طرفه تلقی شود ، بلکه اقدامی برای اجرای توافقاتی است که باید از خود اتحادیه اروپا الزامی باشد. صربستان یکی از کشورهایی است که از سال 2016 به طور یکجانبه عمل کرده و توافقنامه های بروکسل را نقض کرده است ، نه کوزوو.

بنابراین ، ساختارهای غیرقانونی صربستان ، با حمایت مالی و دریافت دستورات از دولت صربستان ، نه تنها در نقض توافقنامه های بروکسل ، بلکه امنیت شهروندان و ثبات در منطقه را به خطر می اندازند. علاوه بر این ، صربستان ، با توجه به منطق بدون تغییر گذشته ، از نهادهای دولتی صربستان نیز برای تهدید کشور ما استفاده می کند.

هیچ نوع تهدیدی از سوی صربستان عزم ما را برای اجرای قانون ، مطابق با تعهدات بین المللی ما ، به نفع همه شهروندان جمهوری ، صرف نظر از قومیت آنها متوقف نمی کند.

تصمیم دولت کوزوو برای اجرای متقابل با صربستان در شماره های ثبت نام خودرو در نتیجه انعقاد موافقت نامه های 2011 و 2016 در مورد آزادی رفت و آمد شهروندان بین دو کشور گرفته شد. بنابراین این تصمیم رفتار مساوی و جابجایی آزاد شهروندان هر دو کشور را تضمین می کند. این تصمیم در تمام گذرگاه های مرزی به تصویب رسید و به شدت اجرا شد ، به استثنای دو در شمال ، جایی که صرب های محلی توسط دولت صربستان و ساختارهای غیرقانونی در آنجا مورد سوء استفاده قرار گرفتند.

بنابراین من از اتحادیه اروپا می خواهم که به دولت صربستان فشار آورد تا فوراً تحریکات علیه کوزوو و سوء استفاده سیاسی از شهروندان صرب کوزوو را متوقف کند. سیاست بی ثبات کننده صربستان در کوزوو و منطقه و اهداف هژمونیک آنها برای به اصطلاح “دنیای صربستان” بازگشت به منطق آنها از دهه 90 است که قربانیان زیادی را به منطقه ما آورد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *