عثمانی با صدراعظم کورز ملاقات می کند ، درخواست ویزا می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

عثمانی با صدراعظم كورز ملاقات كرد و درخواست ویزا كرد


ویوسا عثمانی رئیس جمهور کوزوو در سفر رسمی خود به اتریش با صدراعظم سباستین کورز دیدار کرد.

طبق ملاقات رئیس جمهور ، در ملاقات با کورز ، رئیس دولت ، گفته شده است که عثمانی از ادامه حمایت اتریش از کوزوو ابراز قدردانی کرد. وی تأکید کرد که ادامه این روند آزادسازی ویزا و تقویت ذهنیات بین المللی کوزوو به نفع کوزوو است.

“وی همچنین بر آمادگی کوزوو برای تعمیق روابط دو جانبه تأکید کرد. در همین راستا ، وی امکان تعمیق همکاری دو کشور در زمینه اقتصاد ، فناوری اطلاعات ، برنامه محیط زیست و سایر زمینه ها را برجسته کرد.

در این جلسه ، خانم عثمانی از صدراعظم كورز به خاطر 95000 واكسن Pfizer كه اتحادیه اروپا به كوزوو ارائه داده و اتریش كمكهای رویه ای خود را ارائه داده است ، تشكر كرد.

در این نشست ، وی تأكید كرد كه مردم كوزوو بیشترین طرفدار اروپایی هستند ، بنابراین وی از اتحادیه اروپا خواست تا با وعده های خود ویزا را آزاد كند. در همین حال ، وی در مورد گفتگو با صربستان ، موقعیت گفتگوی برابر بین کشورها را تکرار کرد ، که با شناخت متقابل پایان می یابد.

“رئیس جمهور عثمانی همچنین تأکید کرد که پیش شرط های صلح پایدار در منطقه عدالت برای قربانیان جنگ اخیر در کوزوو ، روشن کردن سرنوشت کسانی است که در طول جنگ با خشونت ناپدید شده اند و احترام به حاکمیت و تمامیت قانون اساسی و ارضی جمهوری کوزوو “در بیانیه گفته شده است. / صدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *