عدم شناخت – دیپلماسی مکث – آخرین اخبار

[ad_1]

عدم شناخت - دیپلماسی مکث است


دولت کوزوو قصد دارد از روند گفتگو با صربستان به عنوان ابزاری برای تأیید اعتبار از پنج کشور عضو اتحادیه اروپا استفاده کند.

اسپانیا ، یونان ، اسلواکی ، رومانی و قبرس پنج کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که کوزوو را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

برخی در مورد به رسمیت شناختن بدون دستیابی به توافق نهایی در روند گفتگوی پریشتینا و بلگراد ، ابراز قوت کردند.

“دولت کوزوو در گفتگو با صربستان با اصول مشخص و با هدف توافق نهایی ، علاوه بر مسائل بین ایالتی ، شامل شناخت متقابل بین کشورها ، به رسمیت شناختن توسط پنج کشور دیگر اتحادیه اروپا و عضویت در سازمان ملل ، شرکت خواهد کرد. “، بیان شده در برنامه دولت کوزوو ، 2021-2025.

بخشی از برنامه حاکمیت اختصاص داده شده به سیاست خارجی عمدتا بر افزایش موضوعیت بین المللی کوزوو از طریق شناسایی های جدید و همچنین عضویت در سازمان های بین المللی متمرکز است.

دولت کوزوو ، در پاسخ به رادیو اروپای آزاد ، گفت که هنوز در مراحل اولیه آماده سازی برای رویکرد به روند گفتگو در بروکسل است.

در اواخر آوریل ، ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی ، از ملاقات احتمالی آلبین کورتی ، نخست وزیر کوزوو و الکساندر ووچیچ ، رئیس جمهور صربستان خبر داد.

نخست وزیر کورتی تأیید کرد که در از سرگیری گفتگو شرکت خواهد کرد ، اما وقت خواست تا آماده شود.

در سه سال گذشته ، کوزوو فقط توسط دو کشور شناخته شده است. باربادوس در فوریه 2018 و اخیراً از اسرائیل با واسطه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا.

MPJD در مورد اعترافات صحبت نمی کند

در آن سال ها ، کوزوو با یک کارزار شدید دیپلماسی صربستان روبرو شد ، که دائماً برای خروج از به رسمیت شناختن دولت کوزوو لابی می کرد.

مبارزات انتخاباتی صربستان و اخباری مبنی بر پس گرفتن شناخت برخی از کشورها ، معضلاتی را درباره تعداد دقیق کشورهایی که کوزوو را به رسمیت شناخته اند ، ایجاد می کند.

در حال حاضر ، نام 117 کشوری که کوزوو را به رسمیت شناخته اند ، در وب سایت وزارت امور خارجه ذکر شده است.

رادیو اروپای آزاد از وزارت امور خارجه و دیاسپورا در مورد استراتژی جدید برای تأمین شناسایی های جدید س askedال کرد.

REL همچنین از وزارت خارجه پاسخی در مورد اینکه کدام کشورها و مناطق در اولویت دیپلماسی کوزوو قرار دارند ، درخواست کرد.

اما این نهاد پاسخی نداد

نیاز به بررسی استراتژیک دیپلماسی

به گفته آلما لاما ، سفیر سابق کوزوو در ایتالیا ، اکنون تمام انرژی دیپلماتیک باید به شناسایی پنج کشور اتحادیه اروپا که کوزوو را به رسمیت نشناخته اند ، متمرکز شود.

“به رسمیت شناختن پنج کشور اتحادیه اروپا باید یک الزام در گفتگو باشد ، زیرا این گفتگو توسط اتحادیه اروپا برای عادی سازی روابط با صربستان در حال انجام است و باید با توافق نهایی که شامل تضمین های به رسمیت شناختن توسط پنج کشور مورد نظر است ، نهایی شود. آلما لاما ، سفیر سابق کوزوو در ایتالیا ، گفت: “در غیر این صورت ، این بی معنی خواهد بود.”

برای رسیدن به این هدف ، لاما این واقعیت را می بیند که سیاست خارجی اتحادیه اروپا توسط ژوزپ بورل ، سیاستمدار اسپانیایی ، که از کشوری ناشناخته است ، هدایت می شود و روند گفتگوی کوزوو و صربستان با واسطه اسلواکی میروسلاو لایاک ، یک شخص غیر شناخته شده حاضر به تشخیص دولت کوزوو

لاما گفت: “گنجاندن به رسمیت شناختن خودكار این پنج كشور با توافق نامه ای كه مهر اتحادیه اروپا ، یعنی بین كوزوو و صربستان را خواهد داشت ، به نظر من باید یك شرط اساسی كوزوو در این گفتگو باشد.”

لاما پیشنهاد می کند که دولت کوزوو دیپلمات های بین المللی را به عنوان بخشی از یک استراتژی جدید برای اطمینان از شناسایی درگیر کند.

Spahiu: به رسمیت شناختن اسرائیل خشم کشورهای دیگر در خاورمیانه را برانگیخته است

به غیر از پنج کشور مهم اتحادیه اروپا ، کوزوو نتوانسته است مورد توجه کشورهای عربی یا آمریکای لاتین قرار گیرد.

سفیر پیشین کوزوو در ایالات متحده و ترکیه ، آونی اسپاهیو ، که اکنون بازنشسته است ، می گوید از زمان برقراری روابط دیپلماتیک کوزوو و اسرائیل ، روابط کوزوو با کشورهای عربی تحت تأثیر قرار گرفته است.

می توانید کل مقاله را بخوانید اینجا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *