فیات ، کرایسلر ، پژو و سیتروئن ملحق شدند – آخرین اخبار

[ad_1]

فیات ، کرایسلر ، پژو و سیتروئن به هم می پیوندند


فیات کرایسلر و PSA فرانسه ، گروهی که صاحب پژو و سیتروئن است ، اکنون یکی از سهامداران است که سهامداران ادغام را برای تشکیل Stellantis ، چهارمین گروه بزرگ اتومبیل در جهان تصویب می کنند.

این توافق دو سال پس از آغاز مذاکرات منعقد شده است این شرکت ترکیبی مارک هایی مانند پژو ، سیتروئن و واکسهال از PSA را با فیات ، جیپ و کرایسلر ادغام خواهد کرد. این شرکت جدید با نام Stellantis که به معنای درخشش با ستارگان است ، دارای 14 مارک خودرو در یک سقف خواهد بود که شامل بازیکنان بزرگی مانند مازراتی و آلفارومئو می شود.

اکنون مدیران اجرایی انتظار دارند که این ادغام تا پایان ماه مارس نهایی شود ، که به گفته آنها کاهش قابل توجهی در هزینه ها ایجاد می کند. با این حال ، نگرانی هایی نیز در مورد تعطیلی احتمالی برخی از کارخانه ها وجود دارد ، از جمله کارخانه های واکسهال ، که 3000 نفر در انگلیس مشغول به کار هستند. اگرچه آنها چهارمین گروه بزرگ خودروسازی جهان را ایجاد می کنند ، منتقدان می گویند بزرگتر بودن به معنای خودکار بودن آن به معنای بهتر بودن نیست.

از تسلا اغلب به عنوان نمونه استفاده می شود تا نشان دهد اگرچه تولید نسبتاً کمتری نسبت به رقبا دارد ، اما ارزش بازار بیشتری دارد. با این حال ، Stellantis در عقب VW ، اتحاد رنو نیسان میتسوبیشی و تویوتا قرار خواهد گرفت. رئیسان امیدوارند این گروه قدرت بیشتری برای رقابت با رقبا بدست آورند ، در حالی که تمرکز خود را بر روی چین ، بزرگترین بازار جهان قرار داده اند که هر ساله 21 میلیون خودرو می فروشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *