مغز زن سه سال جوانتر از مرد هم سن است – آخرین اخبار

[ad_1]

مغز زن سه سال جوانتر از مرد هم سن است


زنان در حال تجدید قوا هستند: نه تنها به عنوان مغازه های زیبایی ، بلکه از نظر زیست شناختی – حداقل مغز آنها اینگونه است. طبق تحقیقی که در Proceedings of the National Academy of علوم منتشر شده ، از نظر متابولیک ، مغز یک زن به طور متوسط ​​سه سال از مردان هم سن و سال جوان تر است.

نتایج این مطالعه ممکن است تا حدی توضیح دهد که چرا زنان مسن بیشتر از مردان هم سن خود برای انجام وظایف شناختی حافظه ، استدلال و حل مسئله “مناسب تر” هستند. یا به عبارت دیگر ، مکانیسم های متابولیسم مغز ممکن است برخی از تفاوت های مشاهده شده بین زنان و مردان در سنین پیری را توضیح دهد.

استفاده متفاوت از منابع. مغز قند مصرف می کند ، اما هرچه تغییر می کند ، با رشد تغییر می کند. کودکان و نوجوانان در فرآیندی به نام گلیکولیز هوازی ، که باعث رشد و بلوغ مغز می شود ، از برخی از این ذخایر انرژی استفاده می کنند. درصد گلوکز سرمایه گذاری شده در این کار با گذشت سالها به تدریج کاهش می یابد. اگر این مثل شناخته شده بود ، اطلاعات کمی در مورد تفاوت متابولیسم قند در زنان و مردان شناخته شده بود.

بنابراین دانشمندان از دانشکده پزشکی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. لوئیس از توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) برای اندازه گیری جریان خون و گلوکز در مغز 205 داوطلب ، 121 زن و 84 مرد ، بین 20 تا 82 سال استفاده کرد. برای هر یک از آنها ، درصد قندهای درگیر در گلیکولیز هوازی در مناطق مختلف مغز ارزیابی شد. این داده ها ، همراه با داده های مربوط به سن مردان شرکت کننده ، در یک برنامه جداگانه برای جستجوی ارتباط بین این دو عامل وارد شدند.

نتیجه تغییر نکرده است. هنگامی که از برنامه خواسته شد سن داوطلبان زن را از متابولیسم مغز آنها محاسبه کند ، این نرم افزار به طور متوسط ​​سن 3.8 سال کوچکتر از سن واقعی آنها بود. محققان سپس روش معکوس را امتحان کردند. آنها این برنامه را با استفاده از داده های مربوط به متابولیسم زنان و سن مغز برای محاسبه سن مردان از نتایج PET آموزش دادند. نتایج اعتبار مدل محاسباتی را تأیید کرد: به نظر می رسد مغز داوطلبان مرد به طور متوسط ​​2.4 سال از سن آنها بالاتر است.

مطالعات قبلی نشان داده است که گرچه درست است که مغز با افزایش سن کوچک می شود ، اما مغز مرد سریعتر از ماده حجم خود را از دست می دهد. در این حالت ، علل ایجاد شده در تغییرات هورمونی و روش های مختلفی است که در آن مناطق مختلف مغز به محرک های هورمونی پاسخ می دهند.

مانو گويال ، يكي از نويسندگان اين مطالعه كه در PNAS منتشر شده ، توضيح مي دهد: . (تمرکز) / تلویزیون SCAN

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *