مورد دوم با نسخه هندی در مقدونیه شمالی تأیید شده است – آخرین اخبار

[ad_1]

مورد دوم نسخه هندی در شمال مقدونیه تأیید می شود


وزیر بهداشت ونکو فیلیپچه تأیید کرد ، در شمال مقدونیه ، مورد دوم ویروس نوع هندی در بیمار تحت درمان در بیمارستان خصوصی تأیید شده است.

این یک همکار در اولین مورد با این جهش ویروس است که در 7 ژوئن ثبت شده است. آنها هر دو در عراق کار کردند و با همان پرواز به کشور بازگشتند ، اما بعداً بیمار دوم علائمی پیدا کرد. وزیر فیلیپس گفت که اوضاع تحت کنترل است و بیمار در خطر نیست.

“همچنین یک بیمار مبتلا به این نوع ویروس وجود دارد که در یکی از بیمارستان های خصوصی تحت معالجه قرار گرفته است. اقدامات اپیدمیولوژیک انجام شده تاکنون نشان داده است که هیچ خطری وجود ندارد و نیازی به اقدامات اضافی نیست. “

سویه هندی ویروس مسری تر است و WHO اعلام کرده است که در جهان تسلط یافته است. وزیر فیلیپس واکسیناسیون را توصیه کرد ، علی رغم اینکه در کشور ما این روند به دلیل کمبود واکسن به تأخیر افتاده است.

“ترس از نوع هندی یا هر نوع جهش احتمالی جدید در سراسر جهان وجود دارد ، اما مهمتر از همه ، واکسن ها از اشکال شدید بیماری یا مرگ حتی از این نوع جهش ویروس در هند محافظت می کنند.”

وزیر فیلیپس اعلام کرد که مقدار بیشتری واکسن تا پایان ماه به شمال مقدونیه وارد می شود. در تاریخ 28 ژوئن ، انتظار می رود 100000 دوز Pfizer از طریق سازوکار Covaks ، در حالی که در 27 و 30 ژوئن ، 500000 واکسن Sinovac چینی قرار است وارد شود ، که انتظار می رود روند واکسیناسیون را تشدید کند.

“هنوز یک هفته تا ورود واکسن های بیشتر باقی مانده است و تخمین ما این است که واکسیناسیون تا پایان ماه های تابستان به پایان برسد ، با درصد لازم برای دستیابی به مصونیت جمعی آماده صبر برای پاییز. “

وزیر فیلیپ از شهروندان سالخورده ای که قرار ملاقات واکسیناسیون ارسال کرده و دریافت نکرده اند ، درخواست کرد که مجدداً از طریق پزشکان درخواست دهند تا موارد حذف شده اصلاح شود. / klanmaqedonia

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *