موریسون: ممکن است آسانژ به استرالیا برگردد – آخرین اخبار

[ad_1]

موریسون: آسانژ می تواند به استرالیا برگردد


جهان
05 ژانویه 2021 – 13:35

نخست وزیر ایالت گفت ، وقتی همه چیز تمام شد ، او می تواند مانند هر استرالیایی دیگر به خانه برگردد.

نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون ، روز سه شنبه ، یک روز پس از آنکه دادگاه انگلیس از استرداد بنیانگذار ویکی لیکس به ایالات متحده امتناع کرد ، جولیان آسانژ آزاد است که به محض پایان دادگاه ها علیه وی به خانه بازگردد.

با نتیجه گیری اینکه احتمال خودکشی مخبر آمریکایی به دلیل مشکلات روانی بسیار زیاد است ، قاضی انگلیس روز دوشنبه درخواست استرداد به ایالات متحده را که در آن آسانژ به جاسوسی متهم خواهد شد ، رد کرد.

وزارت دادگستری آمریكا گفته است كه از این تصمیم به دادگاه بالاتر اعتراض خواهد كرد.

به نقل از رویترز ، موریسون گفت: “دادگستری رویه های خاص خود را دارد و ما طرف دعوی نیستیم. از آسانژ ، مانند هر استرالیایی ، پشتیبانی کنسولی استفاده شده است و وقتی همه چیز تمام شد ، او می تواند مانند هر استرالیایی دیگر به خانه برگردد.” . ، گزارش “Zeri.info”.

آمریکایی ها 18 مورد علیه آسانژ ، 49 ساله ، در زمان دولت باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، در رابطه با انتشار اسناد محرمانه با اطلاعات مربوط به عملیات نظامی ایالات متحده تشکیل داده اند.

طرفداران آسانژ او را به عنوان قهرمانی می دانند که با افشای اقدامات غیرقانونی آمریکا در افغانستان و عراق خود را فدا می کند و می گویند که اتهامات کیفری علیه وی حمله به روزنامه نگاری و آزادی بیان است.

ویکی لیکس در سال 2010 ویدیوی نظامی ایالات متحده را منتشر کرد که در آن بمب گذاری هلیکوپتری در بغداد در سال 2007 انجام شد که منجر به کشته شدن ده نفر از جمله دو خبرنگار رویترز شد.

وی سپس هزاران سند مخفی از نمایندگی های دیپلماتیک را منتشر کرد. / صدا

تصویر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *