نظارت بر انتخابات توسط سازمان امنیت و همکاری اروپا انجام نخواهد شد – کاکولی: CEC ممکن است یک فرآیند انتخابات را اداره کند – آخرین اخبار

[ad_1]

نظارت بر انتخابات توسط سازمان امنیت و همکاری اروپا انجام نخواهد شد - کاکولی: CEC قادر به اجرای یک روند انتخاباتی واحد است


یوجین کاکولی از دموکراسی در عمل (دی ای) به اقتصاد آنلاین گفت: عدم مشارکت سازمان امنیت و همکاری اروپا در نظارت بر روند انتخابات در کوزوو پیام خوبی برای این کشور است.

وی حتی می گوید که این دومین روند انتخاباتی است که بدون مشارکت این مأموریت برگزار می شود.

“این دومین روند انتخاباتی است که بدون مشارکت سازمان امنیت و همکاری اروپا در قسمت شمالی کشور برگزار می شود ، زیرا در انتخابات زودهنگام شهردار میتروویسای شمالی برای اولین بار CEC تصمیم گرفت که درخواست کمک فنی از سازمان امنیت و همکاری اروپا. در کلیه فرایندهای انتخاباتی پس از سال 2013 و قبل از آن ارائه شده است “.

“من معتقدم که این عنصر در وهله اول و برای روند انتخابات به عنوان یک پیشرفت مثبت برای CEC است. این نشان دهنده تمایل و توانایی بیشتر CEC برای سازماندهی و اداره فرایند انتخابات حتی در شهرداری های دارای اکثریت صرب است ، که معمولاً تمایلات بیشتری برای بی نظمی در آنها وجود دارد. “این پیام خوبی است که از کوزوو به همه شرکت کنندگان در انتخابات ارسال شده است.”

بعلاوه ، کاکولی اشاره می کند که به دلیل پیشرفت روند انتخابات ، این موسسه تغییراتی در روش مشاهده انتخابات ایجاد خواهد کرد.

“نه تنها به دلیل همه گیری ، بلکه همچنین به دلیل پیشرفت روند انتخابات و بهبود چشمگیر روند انتخابات در این انتخابات. دموکراسی در عمل روش مشاهده انتخابات را تغییر داده است.”

“این بار ما مانند گذشته همه مراکز رای دهی را پوشش نخواهیم داد. با نمونه گیری ، تعیین شده توسط روش آماری معروف به PVT ، ما حدود 1 | را پوشش خواهیم داد 4 شعبه اخذ رأی در سراسر کشور. با این حال ، نمونه تنظیم شده توسط متخصصان در این زمینه به ما این امکان را می دهد که “دموکراسی در عمل” در سطح ایالت پوشش دهیم ، همچنین این نمونه ای خواهد بود که نشان می دهد اگر بی نظمی در یک مرکز رای دهی خاص رخ دهد ، سپس نمونه اطمینان حاصل می کند که چنین بی نظمی به احتمال زیاد در تعداد دیگری از شعب اخذ رأی اتفاق می افتد ، به ترتیب گویی همه مراکز رأی دهی را پوشش داده ایم.

کاکولی همچنین به EO گفت که در مجموع 489 ناظر مرکز اخذ رأی و 100 تیم پشتیبانی سیار در این انتخابات DiA حضور خواهند داشت.

“همان اصل در مورد نتایج نهادهای سیاسی اعمال می شود ، در این حالت DNV این بار 489 ناظر را برای مراکز رای دهی در سراسر کشور درگیر می کند و ما حدود 100 تیم دیگر خواهیم داشت که به عنوان تیم های متحرک برای کمک به ناظران ما در زمین فعالیت می کنند ، بلکه یک برداشت کلی از روند انتخابات خارج از مراکز رای دهی ایجاد خواهد کرد. “از طریق این روش ، ما می توانیم بیشتر مراکز مستقر در تمام شهرداری ها را تحت پوشش قرار دهیم.”

به گفته کاکولی ، وزارت دفاع در مجموع 500 مرکز اخذ رأی را در انتخابات کشوری ، که انتظار می رود در 14 فوریه برگزار شود ، تحت پوشش قرار خواهد داد.

“بر اساس لیست های اولیه ، 500 مرکز رأی گیری در سراسر کشور و همچنین حدود 100 تیم ذخیره یا سیار دیگر را تحت پوشش قرار خواهیم داد. بنابراین ، از مجموع 2500 شعبه اخذ رأی ، مانند دفعات قبل و پیش بینی می شود که تعداد تقریبی باشد ، حتی در این انتخابات 500 مورد را پوشش خواهیم داد. “

کاکولی در ادامه به EO گفت که به دلیل همه گیر بودن این انتخابات ، آنها مبارزات انتخاباتی را در سطح ملی پوشش نخواهند داد.

“با توجه به محدودیت های همه گیری ، ما محاسبه کرده ایم که در این انتخابات فعالیت های انتخاباتی را در سطح ملی پوشش نخواهیم داد. ما 16 ناظر بلند مدت برای نظارت بر مبارزات انتخاباتی در هفت مرکز بزرگ کوزوو ، یعنی پریشتینا ، میتروویکا ، پجا ، پریزرن ، فریزاج ، گیلان و جاکووا اعزام خواهیم کرد.

“آنها به غیر از دو ناظر بلند مدت دیگر ، این كمپین را كه در شهرداری هایی كه جامعه صرب در آنها بیشترین فعالیت را دارد ، شامل یك ناظر برای قسمت شمالی كشور و دیگری برای سایر شهرداری ها ، پوشش خواهند داد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *