نماینده کنگره ، تورس قول داد که در مورد مسئله آلبانی قدم های انگل را دنبال کند – آخرین اخبار

[ad_1]

تورس ، نماینده کنگره ، قول داد که در مورد مسئله آلبانی نیز قدم های انگل را دنبال کند


یازدهمین قانونگذار کنگره ایالات متحده رسما سوگند یاد کرده است ، اما با یک تغییر قابل توجه برای جامعه آلبانیایی-آمریکایی.

برای اولین بار در 32 سال گذشته ، الیوت انگل ، دوست بزرگ آلبانیایی ها ، در کنگره حضور ندارد.

با این حال ، در میان اعضای جدیدی که سوگند یاد کردند ، یک ستاره در حال ظهور است که نماینده منطقه 15 نیویورک است و برای جامعه آلبانیایی بسیار شناخته شده است: ریچی تورس.

محله ای که وی نمایندگی می کند همچنین شامل خیابان آرتور جدید و آلبانیای کوچک است که بسیاری از آلبانیایی ها در آن زندگی می کنند.

تورس جایگزین ژوزه سرانو در مجلس نمایندگان شد ، نام خانوادگی دیگر برای آرمان آلبانیایی ، که پس از سه دهه خدمت بازنشسته شد. سرانو یکی از اعضای اولیه گروه آلبانیایی بود.

تورس قبل از کاندیداتوری برای کنگره ، چندین سال در شورای شهر نیویورک خدمت می کرد و نماینده محله ای بود که شامل محله هایی است که آلبانیایی تبار آمریکایی در آن زندگی و کار می کنند ، مانند آلرتون ، بلمونت ، فوردهام و سایر مناطق در برانکس.

وی پیش از این به عنوان مدیر در دفتر مشاور جیمز واکا کار می کرد.

در حالی که دموکرات ها اکثریت مجلس را در اختیار داشتند ، ریچی تورس در ماه نوامبر تاریخ ساز شد و به اولین همجنس گرای آفریقایی-لاتین منتخب در کنگره آمریکا تبدیل شد.

از همه مهمتر برای جامعه آلبانیایی-آمریکایی ، تورس نماینده کنگره به سیاست خارجی علاقه شدیدی نشان داد و قول داد که به زودی از کوزوو دیدار کند.

هری بایراکتاری ، تاجر و یکی از رهبران جامعه آلبانی ، در ماه اوت گذشته جلسه ای بین وزیر امور خارجه کوزوو ملیزا هارادیناج-استوبلا و ریچی تورس ترتیب داد.

در این نشست سفیر کوزوو در واشنگتن ، والورا سیتاکو و دیپلمات کنسولگری کوزوو در نیویورک ، لولزیم کراسنیکی نیز حضور داشتند.

هری بایراکتاری روز دوشنبه به روزنامه ایلیریا گفت: “ریچی تورس نماینده بزرگی برای منطقه خود خواهد بود و من برای او بهترین ها را آرزو می کنم.” وی گفت: “او به من گفت كه در آنجا كه نماینده مجلس كنگره در مورد مسئله آلبانی را ترك كرد ، ادامه خواهد داد.”

دقایقی قبل از قسم خوردن وی در توییتر خود نوشت: “افتخار این است که تا آخر عمر نماینده جنوب برانکس باشم.”

از الیوت انگل بعنوان یكی از آمریكایی ها كه با لابی در كنگره و فراتر از آن بیشترین كمك را در حل مسئله آلبانیایی ها و به ویژه كوزوو داشته است ، ستایش می كنند. ایلیری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *