واکسن AstraZeneca ، جوانب مثبت و منفی واکسن وارد آلبانی و کوزوو – آخرین اخبار

[ad_1]

واکسن AstraZeneca ، جوانب مثبت و منفی واکسن وارد آلبانی و کوزوو


با شروع شیوع بیماری همه گیر Covid-19 ، جنگ تولید واکسنی آغاز شد که باعث ایجاد ایمنی در برابر ویروس می شود. تاکنون Pfizer و Asta Zeneca به عنوان رقبای تامین کننده این واکسن در جهان شناخته شده اند.

اما چه تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. این پنجشنبه ، “The Telegraph” معتبر انگلیسی مقاله ای را در مورد این موضوع اختصاص داد ، جایی که توضیح داد که Pfizer دارای 95٪ کارآیی در مقایسه با 70٪ ، تخمین زده شده برای واکسن آکسفورد است.

همچنین ، Pfizer ادعا می کند که مصونیت 14 روز پس از واکسیناسیون آغاز می شود ، در حالی که با Astra Zenecan ایمنی پس از 22 روز آغاز می شود. هر دو شرکت در این زمینه اعتراض دارند. در همین حال ، طبق گزارش تلگراف ، واکسن در آکسفورد انتقال ویروس را 67 درصد کاهش می دهد ، اما هیچ اطلاعاتی در مورد Pfizer وجود ندارد ، گزارش a2cnn.

در هر دو شرکت عوارض جانبی وجود دارد. واکسن Pfizer باید در دمای 70- درجه سانتیگراد نگهداری شود و ظرف پنج روز پس از خروج از ظرف یخ خشک که در آن حمل شده استفاده شود ، در حالی که واکسن آکسفورد را می توان در یخچال بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری کرد. حداکثر تا شش ماه.

اطلاعات منتشر شده به دست رسانه ها ، نقض رازداری تجاری ، نشان می دهد که واکسن Pfizer 10 برابر گرانتر Astra Zeneca است که با دوز 2 یورو در دسترس است.

از سوی دیگر ، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا مانند فرانسه ، لهستان ، سوئد ، ایتالیا و آلمان اظهار داشتند که واکسن آکسفورد AstraZeneca در کشورهای بالای 65 سال استفاده نخواهد شد زیرا برای این گروه سنی بی اثر تلقی می شود.

ما یادآوری می کنیم که انتظار می رود این واکسن در ماه فوریه وارد کوزوو شود. / Zeri /

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *