وبر: تبادلات سرزمینی شکست خورده ، توافق نهایی کوزوو جدید ایجاد می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

وبر: تبادل سرزمین ها شکست خورده است ، توافق نهایی کوزوو جدید ایجاد می کند


بودو وبر ، تحلیلگر آلمانی در شورای سیاسی و دموکراتیزه سازی در برلین ، انتظار دارد که گفتگو در سال 2021 از سر گرفته شود و معتقد است که توافق جامع نهایی بین کوزوو و صربستان کوزوو جدیدی ایجاد می کند ، جایی که جوامع آلبانیایی و صربستان در کنار هم ساکت و آرام زندگی می کنند. .

در مصاحبه ای با پرتال کوزوو آنلاین ، وبر گفت که 2020 ، از یک سو ، سال گمشده ای نیز در گفتگو بود ، به این معنا که برای سه سال و نیم هیچ مذاکره واقعی برای توافق نهایی وجود نداشت.

از طرف دیگر ، به گفته وبر ، 2020 سالی بود که سرانجام ایده خطرناک مبادله سرزمین ها شکست خورد. به گفته وی ، این ایده فقط منافع شخصی دو رئیس جمهور را تأمین می کند [Thaçit dhe Vuçqit] و برخی از نمایندگان غیرمسئول غرب.

تلگراف گزارش داد: “وبر تخمین می زند که این ایده منجر به اخراج جمعی صرب ها در جنوب ایبار شود و همانطور که وی گفت ، کوزوو شمالی در صربستان خودکامه با وضعیتی مشابه کوروشوملینا به سرانجام می رسد.”

به گفته این تحلیلگر آلمانی ، از سرگیری گفتگو باید منجر به آغاز مذاکرات واقعی برای توافق جامع مبتنی بر اصول 2014 شود که به گفته وی به ترتیب توسط بلگراد پذیرفته شده است که زمان تغییر مرزهای بالکان گذشته است.

وبر معتقد است که صربستان باید مبتنی بر این واقعیت که خود مسئول از دست دادن کوزوو است ، به سیاست واقعی برگردد و تمرکز گفتگو باید بر روی عادی سازی روابط دو جانبه و اطمینان از شرایط زندگی عادی صرب ها در کوزوو باشد.

“من معتقدم که پس از ایجاد چارچوب و اصول مذاکرات ، که شامل ، همانطور که رئیس جمهور Vuiqiiq می داند ، شناخت کوزوو توسط صربستان در یک روند طولانی اجرای توافق نهایی است ، که باید با الحاق صربستان پایان یابد. راه حل های واقعی در اتحادیه اروپا برای همه موضوعات باز دوجانبه ، از جمله این مسئله یافت می شود [njohjen e Kosovës nga Serbia]”، گفت وبر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *