وزارت امور خارجه می گوید از ورود پتکووی به کوزوو امتناع کرده است. – آخرین خبرها

[ad_1]

وزارت امور خارجه می گوید از ورود پتکووی به کوزوو خودداری کرده است.


صبح دیروز مدیر دفتر به اصطلاح کوزوو در دولت صربستان ، پتار پتکووی ، از کوههای کوزوو به شمال فراخوانده شد. پتکووی دیروز و امروز با درخواست دیدار در کوزوو ماند ، که وزارت خارجه کوزوو آن را رد کرد.

MPJD ، در پاسخ به روزنامه اکسپرس ، گفت که پتکوویچ در 4 ژانویه درخواست دیدار کرده بود ، در حالی که روز بعد این درخواست رد شد.

مدیر به اصطلاح سرویس کوزوو در صربستان ، پتار پتکووی ، در 4 ژانویه 2021 خواستار دیدار از کوزوو شد. یک روز بعد ، در 5 ژانویه ، وزیر امور خارجه و دیاسپورا ، خانم ملیزا هارادیناج-استوبلا ، دستور داد وزارت ارتباطات کوزوو در صربستان باید از این دیدار خودداری کند “، وزارت خارجه در پاسخ گفت.

این وزارتخانه به سرپرستی ملیزا هارادیناج-استوبلا سه دلیل ذکر کرد که چرا سفر پتار پتکووی را بی اساس می داند.

“اول ، او چند هفته پیش ، در کمتر از یک ماه ، از کوزوو بازدید کرد. ثانیاً به دلیل اظهارات وی که با اصول حسن همجواری همخوانی نداشت. سوم ، قاچاق واکسن ها ، که سو many ظن های زیادی را در مورد تحقیقات انجام شده هنوز ادامه داده است. وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “به دلایل فوق ، دیدار وی غیر منطقی در نظر گرفته شد و در این شرایط به دفتر رابط ما در بلگراد دستور داده شد تا درخواست وی برای دیدار را رد کند.”

علاوه بر این ، در پاسخ گفته شده است که سفر پتکوین به کوزوو توسط “مقامات وزارت خارجه” مجاز بوده است ، بدون اینکه مشخص شود چه کسی.

در پاسخ خارجی و دیاسپورا آمده است: “در همین حال ، مقامات وزارت امور خارجه اجازه سفر وی به کوزوو را به دلیل تعطیلات ارتدکس ، با وجود عدم پذیرش وزیر Haradinaj-Stubla ، دادند.”

دیروز برای بازدید از پتکووی بازدید اکسپرس سعی کرد پاسخی از دولت دریافت کند ، که دستور تماس با وزارتخانه را صادر کرد.

آنتیگونا بادجاکو سخنگوی دولت گفت: “همه آنها از طریق وزارت خارجه کار می کنند.”

دیروز ، پتکوویچ از طریق پستی در شبکه اجتماعی فیس بوک ، با انتشار عکسی از او که درختی قطع شده را بر روی شانه خود گرفته ، به صرب ها و مردم کریسمس ارتدوکس سلام کرد.

بعد از ظهر ، مدیر دفتر به اصطلاح کوزوو در دولت صربستان ، پتار پتکووی. وی کلیدهای 36 آپارتمان جدید در شمال میتروویکا را در سه ساختمان آپارتمانی ساخته شده توسط دولت صربستان به مستاجران صرب تحویل داد.

در این مراسم معاون نخست وزیر کوزوو و رئیس لیست صربستان گوران راکیچ نیز حضور داشت که به صاحبان آپارتمان های جدید تبریک گفت و گفت: “همه در صربستان یک خانواده بزرگ هستند ، مهم نیست که در کجای کشور ما زندگی کنند.”

“هیچ لحظه ای بهتر یا شادتر از این نیست که فردی بتواند شادترین کریسمس را با خانواده در خانه جشن بگیرد. راکیچ گفت: “از امروز ، 36 خانواده تمام تعطیلات را در خانه های خود جشن می گیرند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *