ولیو: ما اولین نفری خواهیم بود که به پای صندوق های رای می رویم ، نبرد با آلبین کورتی ادامه دارد – آخرین اخبار

[ad_1]

ولیو: ما اولین کسی خواهیم بود که به پای صندوق های رای می رود ، با آلبین کورتی جنگ ادامه دارد


آگیم ولیو در سال 2020 ریاست وزارت کشور را بر عهده خواهد داشت ، هرچند دو نخست وزیر جایگزین شده اند.

وی یکی از سیاستمداران مسلط بر صحنه سیاسی است – از دوره مذاکرات بین LDK و جنبش Vetevendosier ، موفقیت آن ، سپس از برکناری از پست وزیر تا تعیین مجدد سرپرست وزارت کشور.

ولیو در مورد تمام مراحل گذشته در سال جاری در مصاحبه با KlanKosova.tv ، در مورد کار در وزارتخانه ، اما همچنین در مورد توسعه در LDK صحبت می کند.

از نظر وی ، سال 2020 با داشتن امنیت بالا برای کشور ، در حالی که آمادگی های لازم برای درخواست عضویت در اینترپل را نشان می داد ، بود.

در مورد انتخابات جدید ، معاون اول رئیس LDK معتقد است که این نهاد سیاسی از این روند پیروز خواهد شد.

با آلبین کورتی از Vetëvendosje ، او گفت که اختلافات همیشه وجود خواهد داشت ، در حالی که Vjosa عثمانی آن را بازگشت علیه حزب خود خواند و گفت که LDK به عنوان یک کاندیدای اجماع برای رئیس جمهور کوزوو قابل قبول نیست.

در ماه اکتبر ، او تأکید کرد که آنها قادر خواهند بود پودووا را بازگردانند.

مصاحبه کامل:

چگونه وزارت کشور را هنگام تحقق کار پیدا کردید و امسال چگونه پایان می یابد – موفقیت ها چیست؟

آگیم ولیو: علی رغم دشواری هایی که از این وزارت به ارث برده ام ، ما در کنار کارمندان سیاسی و غیرنظامی خود برای ایمنی و رفاه شهروندان سخت و با فداکاری بسیار تلاش کرده ایم.

اولویت اصلی در این دوره به عنوان وزیر بهبود ایمنی عمومی ، تمرکز بر مبارزه با جرایم سازمان یافته و فساد ، مواد مخدر ، تروریسم و ​​افراط گرایی خشن ، قاچاق انسان ، تقویت امنیت جامعه و تقویت همکاری با جوامع است. فرقی ندارد.

در نتیجه ادغام وزارت امور داخله با وزارت ادار دولتی سابق ، ما آیین نامه جدیدی را برای بدنه داخلی تهیه کرده ایم که عملکرد کلی وزارت را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد ، کارآیی را افزایش می دهد ، بودجه را پس انداز می کند ، یکپارچگی و شفافیت را تقویت می کند و بهبود کیفیت ارائه خدمات.

پلیس کوزوو اصلی ترین نهاد امنیتی در این کشور است. همانطور که زیر گنبد وزارتخانه ای هستید که هدایت می کنید ، با در نظر گرفتن اوضاع سیاسی مشخصه کشور ، به ما بگویید سطح امنیت در طول سال چه بود.

آگیم ولیو: بر اساس تمام گزارش های پلیس کوزوو ، بلکه نهادهای بین المللی ، سطح امنیت در کوزوو بالاست و با هیچ خطر و چالشی که امنیت عمومی و ملی را به خطر بیندازد مشخص نمی شود.

علاوه بر این ، در آخرین گزارش از موسسه اقتصاد و صلح ، جمهوری کوزوو در رتبه 135 جهانی در شاخص جهانی تروریسم به عنوان یکی از امن ترین کشورها در جهان است که تأثیر تروریسم در آن کم است.

آیا اعتماد به پلیس کوزوو پس از عملیات کاراچوا ، جایی که ده ها افسر پلیس در این عملیات دستبند زده بودند ، کمرنگ یا افزایش یافته است؟

آگیم ولیو: پلیس کوزوو بر اساس گزارش های محرمانه منتشر شده توسط سازمان های جامعه مدنی ، یکی از معتبرترین نهادها در جمهوری کوزوو است.

پلیس کوزوو همچنان به جلوگیری از شیوع COVID-19 متعهد است و همزمان وظایف پلیس مندرج در قانون پلیس ، برنامه توسعه استراتژیک 2016-2020 و برنامه کار پلیس برای سال 2020 را ادامه می دهد.

انتظار می رود از نظر درخواست برای INTERPOL چه اتفاقی بیفتد – با دانستن اینکه آخرین باری که پس گرفته شد و کوزوو در جلسه قبلی پذیرفته نشد ، این بار چه میزان مورد لابی قرار می گیرد و احتمال عضویت در این زمان چقدر است؟

آگیم ولیو: وزارت کشور ، با هماهنگی با شرکای استراتژیک ، در حال تهیه برنامه برای درخواست و لابی در INTERPOL است و از نزدیک در حال تدوین برنامه جهانی برای شانس و اقداماتی است که در این مدت انجام می شود

وزارت کشور کارگروه ویژه ای را با همکاری وزارت امور خارجه ایجاد می کند که وظیفه هماهنگی و تهیه برنامه در اینترپل را خواهد داشت.

شما هم در دولت کورتی و هم در دولت هوتی وزیر وزارت کشور بودید ، به ما بگویید در کدام یک از این دو دوره بعنوان وزیر موثر بودید ، بلکه شخصاً نیز موثر بودید؟

آگیم ولیو: می توانم بگویم که من هرگز کارآیی کم نداشته ام.

بنابراین کدام دوره را بیشتر موفق می دانید؟

آگیم ولیو: من دوره دولت هوتی را موفق تر می دانم ، زیرا تصمیمات زیادی گرفته شده است ، زیرا زبان همکاری و هماهنگی بسیار بهتر است و هیچ مانعی و بی توجهی به خواسته ها وجود ندارد ، همانطور که در دوره اول اتفاق افتاد. که احتمالاً به دلیل پتانسیل من قبلاً شناخته شده است. بنابراین بدون شک دوره فعلی دولت هوتی را موفق تر می دانم.

شما معاون اول رئیس LDK هستید و بدیهی است که ما نمی توانیم از پیشرفت حزب در این مصاحبه چشم پوشی کنیم. ارزیابی شما از همکاری که با جنبش Vetëvendosje داشته اید چیست ، آیا به LDK خدمت می کند یا به آن آسیب می رساند؟

آگیم ولیو: شما قبلاً از موقعیت من در این زمینه به عنوان نایب رئیس LDK مطلع هستید. من امروز هم همین فکر را می کنم که از نظر روش و شکل ، VV چگونه می خواست حاکم شود و به طور معمول به یک ائتلاف تبدیل شود ، زیرا به LDK خدمت نکرده بود و به آن صدمه نزده بود.

تمام کار و تعهد من در این مدت تنها با هدف برخورد با وقار LDK بوده و هست.

برکناری ویوسا عثمانی از سمت های رهبری حزب بسیار پر شور است. چرا LDK کاری نکرد که وی را از سمت رئیس مجمع برکنار کند ، زیرا این پیشنهاد حزب برای آن سمت بود؟

آگیم ولیو: سمت رئیس مجمع از یک توافق سیاسی ناشی می شود ، که در آن زمان در ارتباط با جنبش Vetëvendosje بود و ما به عنوان یک دولت متعادل اصرار داشتیم که سمت رئیس مجمع متعلق به LDK باشد. در نتیجه ، LDK نام خود را به این موقعیت داد و با توجه به اینکه پیشنهاد این سمت متعلق به طرف اول پس از تصمیم دادگاه قانون اساسی است ، ما توافق کردیم که این پیشنهاد را ارائه دهیم.

کار وی را به عنوان رئیس مجمع یا به عنوان سرپرست رئیس جمهور چگونه ارزیابی می کنید ، و آیا برای LDK به عنوان یک کاندیدای اجماع برای ریاست جمهوری قابل قبول است؟

آگیم ولیو: در مورد ارزیابی کار او ، شما هم شاهد هستید و من نمی خواهم درباره رفتار او اظهار نظر کنم ، و نه شخصی که با تمام قدرت و حمله مداوم به او برای ریاست جمهوری. به طور مداوم LDK ، بنابراین بی معنی است که LDK یک کاندیدای اجماع باشد ، در اینجا اتفاق نظر وجود ندارد و من نمی بینم.

من فکر می کنم که او یک جرم تکرار شونده است و برای همیشه با همان غیرت به LDK حمله خواهد کرد.

جمله آلبین کورتی درباره شما “شما می توانید ، اما پس از آن نمی توانید بارگیری کنید” و انتقامی که در آن زمان انجام دادید ، “حتی وقتی دیگران فکر می کنند شما نمی توانید ، می توانید” ، به ذهن شما خطور می کند. آیا نبرد بین شما با این همه به پایان رسیده است یا به عنوان یک سیاستمدار ، تا زمانی که اختلافات سیاسی داشته باشید ، نبرد ادامه خواهد داشت؟

آگیم ولیو: این نبرد ادامه خواهد یافت تا زمانی که ما اختلافات سیاسی داشته باشیم و همیشه اختلاف داشته باشیم ، من سیاست و نبرد سیاسی را متفاوت از فرد مورد نظر می بینم.

در حالی که من بخشی از یک حزب سیاسی راست میانه با فرهنگ و ارزشهای سیاسی هستم ، حزبی که اهداف و رهنمودهای اروپایی-آتلانتیک مشخص ، احترام به مخالفان و مخالفان را دارد ، این یک حزب چپ افراطی است که فقط مردم را هدف قرار می دهد ، بنابراین در این جنبه سیاسی ما اختلافات ما ، که ما با آنها مخالف هستیم.

در 3 نوامبر ، LDK یکی از بزرگترین قلعه های خود ، Podueva را از دست داد. عصر همان روز ، شما بیرون رفتید تا فوراً ضرر را بپذیرید ، اتفاقی که برای اولین بار در کوزوو پس از جنگ برای شعبه LDK در آنجا رخ داد. “تحویل” شهرداری به Vetëvendosje برای شما چقدر دشوار بود و آیا اعتقاد دارید که می توانید سال آینده آن را پس دهید؟

آگیم ولیو: بازگشت LDK به پودووا هیچ گزینه دیگری ندارد. ما قلعه LDK بودیم و بدون شک قلعه ای در Podujeva خواهیم بود. ما به عنوان LDK همیشه روزهایی برای خواندن نتایج و پذیرش آنها داریم. در اینجا می توانم بگویم که این نیز عنصر مهم برنده است.

ما سخت تلاش خواهیم کرد تا اشتباهات خود را در آنجا بیابیم ، با همه شهروندان Llapja ارتباط برقرار کرده و ملاقات کنیم و در اکتبر 2021 قدرتمندانه بازگردیم ، حتی اگر در اینجا رقابت همه احزاب سیاسی علیه LDK وجود دارد. نکته مهم این است که LDK در پودوئوا توانست صدای خود را حفظ کند و در سال 2021 مجدداً بر شهرداری نظارت خواهد کرد.

انتخابات جدید در سطح ملی فقط برنامه ریزی نشده است. شما معتقدید LDK در چه رتبه ای قرار می گیرد؟

آگیم ولیو: ما در آستانه انتخابات زودهنگام ملی هستیم. LDK همیشه برای انتخابات آماده بوده و هست و در هر نژادی برای پیروزی شرکت می کند.

در این انتخابات ، او بدون شک رتبه اول را خواهد گرفت ، نه به این دلیل که من چنین می گویم ، اما شهروندان جمهوری کوزوو شاهد کار و تعهدی هستند که LDK در طول حکومت خود انجام داده و موفقیت هایی را که در آن زمان به دست آورده است. ./EO

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *