ویروس کرونا هیچ تاثیری در سیستم تنفسی ندارد – آخرین اخبار

[ad_1]

ویروس کرونا هیچ تاثیری بر سیستم تنفسی ندارد


بسیم مورینا ، متخصص ریه ، در مصاحبه با اکونومیا آنلاین گفت ، کلینیک ریه شناسی در مرکز بالینی دانشگاه کوزوو (UCCK) با چالش های اساسی در طی همه گیری روبرو است.

مورینا همچنین گفت که کمبود پزشک ، کارکنان سطح متوسط ​​و پرستار وجود دارد.

“در ریه شناسی ، از ابتدای شیوع همه گیر چالش ها به همین منوال بوده است. حجم زیادی از کار ما ، هجوم زیاد بیماران نشان داده شده و تعداد کمی از کارکنان بهداشت یا کارکنان است. کمبود پزشک و کارمند سطح متوسط ​​داریم ، یعنی. پرستاران لحظه ای که تحت پوشش کارکنان هستیم ، در کار بسیار راحت تریم. چالش دوم معمولاً فضا است ، به این معنی که ما همیشه برای بیمارانی که نیاز به مراجعه به ریه دارند به تخت اضافی نیاز داریم.

وی با بیان اینکه کووید-19 هیچ تأثیری بر سیستم تنفسی ندارد ، افزود: فقط گروه کوچکی از بیماران که به بیماری ریوی شدید ، ذات الریه بسیار شدید مبتلا بودند ، می توانند عوارض جانبی داشته باشند.

“اکثر افرادی که Covid-19 دریافت می کنند بر سیستم تنفسی آنها تأثیری نمی گذارد. فقط گروه كمی از بیماران كه به بیماری ریه شدید ، ذات الریه بسیار شدید مبتلا هستند ، ممكن است بعداً عوارض بعدی داشته باشند. “این اثرات بر مجاری تنفسی تأثیر می گذارد و می تواند منجر به مشکلات تنفسی یا علائم تنفسی شود.”

مورینا با بیان اینکه دوزهای کافی واکسن وجود ندارد ، توصیه کرد که بیماران بسیار پرخطر ، از جمله بیماران مسن ، واکسینه شوند.

“وزارت بهداشت فقط تعداد مشخصی از واکسن ها را تهیه کرده است. “مطمئناً ما در ابتدا دوزهای کافی برای واکسیناسیون هر کسی که به آن نیاز دارد را نخواهیم داشت ، اما گروه های خاصی از مردم برای واکسیناسیون انتخاب می شوند.”

“معمولاً واکسیناسیون بیماران در معرض خطر بسیار بالا ، از جمله افراد مسن و بیماری های همزمان مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی ، توصیه می شود. “سپس وقتی این گروه از بیماران انجام می شود ، بیمارانی هستند که خطر کمتری دارند و در نهایت ، طبق همه توصیه ها ، همه مردم ما باید واکسینه شوند.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *