پتکوویچ دیدار خود را از لیپجان پایان داد و مواضع دولت در مورد نقض قلمرو کوزوو را نقض کرد – آخرین اخبار

[ad_1]

پتکوویچ با خاتمه دیدار از لیپجان ، مواضع دولت در مورد نقض قلمرو کوزوو را نقض می کند


مدیر دفتر به اصطلاح کوزوو در دولت صربستان ، پتار پتکووی ، سفر دو روزه خود به کوزوو را با مراجعه به مرکز بهداشتی Dolna Gushterica در لیپجان / لیپلیان ، که اخیراً به آمبولانس دولت صربستان مجهز شده بود ، به پایان برد.

پتکوویچ گفت که کارمندان بهداشت در کوزوو قهرمانان واقعی هستند که در سال گذشته بار سنگینی در مبارزه با ویروس کرونا متحمل شده اند.

“به همین دلیل است که کشور صربستان همه کارها را برای کمک به سیستم بهداشت در اینجا انجام می دهد ، بلکه در همه کشورها نیز کمک می کند. پتکووی گفت: “الكساندر ووچی ، رئیس جمهور صربستان گفت كه 2021 سالی خواهد بود كه در آن سیستم بهداشت جمهوری صربستان را بیشتر تقویت خواهیم كرد ، زیرا مهمترین مسئله سلامت مردم است.”

وی خاطرنشان کرد که علاوه بر آمبولانس اهدایی اخیر ، دولت صربستان و خدماتی که وی هدایت می کند به حمایت از مراقبت های بهداشتی در کوزوو ادامه خواهند داد.

“این فرصتی است تا یک بار دیگر بگوییم که ایالت صربستان شش میلیون یورو برای ساخت بیمارستان جدید در گراسانیکا اختصاص داده است که سه برابر مبلغ برنامه ریزی شده اولیه است. این نشان می دهد که مقدار زیادی از صربستان و رئیس جمهور الکساندر ووچیچ از مردم صربستان در کوزوو و متوهیا مراقبت دارند. وی گفت: “همانطور که ما برای تقویت سیستم بهداشتی در صربستان مرکزی همه کار می کنیم ، تلاش می کنیم بدون هیچ تغییری در کوزوو و متوهیا نیز این کار را انجام دهیم.”

به گفته وی ، مبارزه با ویروس کرونا در جوامع صربستان تحت کنترل است.

مدیر به اصطلاح صبح روز گذشته خدمات مربوط به کوزوو در دولت صربستان پتار پتکووی از کوههای کوزوو به شمال فراخوانده شد. پتکووی دیروز و امروز با درخواست دیدار در کوزوو ماند ، که وزارت خارجه کوزوو آن را رد کرد.

MPJD ، در پاسخ به روزنامه اکسپرس ، گفت که پتکوویچ در 4 ژانویه درخواست دیدار کرده بود ، در حالی که روز بعد آن را رد کرد.

این وزارتخانه می گوید سفر پتکوف به کوزوو توسط “مقامات وزارت خارجه” مجاز بوده است ، بدون اینکه مشخص کند چه کسی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *