کوزوو انتظار دارد اثرات خوبی از درمان بیماران مبتلا به پلاسمای بهبودی – آخرین اخبار

[ad_1]

کوزوو انتظار دارد اثرات خوبی از درمان بیماران مبتلا به پلاسمای بهبودی حاصل شود


سالی احمتی ، متخصص بیماری های عفونی به رادیو اروپای آزاد گفت ، درمان بیماران مبتلا به COVID-19 با پلاسمای بهبودی می تواند در بیمارانی که به موقع این درمان را دریافت می کنند ، منجر به اثرات خوبی شود.

احمتی یک بار گفت ، پس از امضای راهنمای درمان بهبودی پلاسما برای بیماران مبتلا به بیماری COVID-19 به عنوان درمان نگهدارنده توسط Armend Zemay ، سرپرست وزارت بهداشت ، اکنون ما در حال بررسی جنبه های فنی نحوه اجرای این روش هستیم. تهیه پروتکل برای استفاده از پلاسمای بهبودی.

تاریخ شروع استفاده از این روش هنوز تعیین نشده است. اما طبق گفته احمتی ، متخصص بیماری های عفونی ، این روش خیلی زود پس از جمع آوری پلاسما توسط داوطلبان ، افرادی که قبلاً بیماری COVID-19 ناشی از ویروس کرونا را منتقل کرده اند ، آغاز می شود.

درمان بیماران مبتلا به COVID-19 با پلاسمای بهبودی با گرفتن پلاسمای خون از بیماران تحت درمان با ویروس کرونا انجام می شود زیرا خون آنها دارای آنتی بادی هایی است که با ویروس می جنگند. تصور می شود که انتقال خون آنتی بادی باعث ایجاد آنچه در بدن تحت تأثیر COVID-19 می شود “ایمنی غیرفعال” است.

انتقال خون ، آماده شروع روند

جداسازی خون از پلاسما با انتقال خون انجام می شود.

این روش درمان با پلاسما به طور مداوم برای بسیاری از بیماری ها در کلینیک بیماری های عفونی مرکز بالینی دانشگاه کوزوو استفاده می شود.

بوکوری جوبی ، مدیر مرکز ملی انتقال خون کوزوو (KCGTG) به رادیو اروپای آزاد گفت که این موسسه آماده شروع جمع آوری پلاسمای ترمیمی است.

جوبی گفت: “KCCHTGJ آماده جمع آوری پلاسما از افرادی است كه از COVID-19 رد شده و بهبود یافته اند و شرایط اهداكننده معمولی را دارند.”

سالی احمتی می گوید بر اساس اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار دارد ، اثربخشی درمان پلاسمای بهبودی ، با توجه به تجربه سایر کشورها ، متفاوت است ، گاهی اوقات با اثرات بیشتر و گاهی کمتر.

به گفته وی ، با این حال ، اثربخشی نه تنها به کاربرد آن ، بلکه همچنین به بیمار دریافت کننده آن و مناسب ترین زمان برای استفاده از این روش بستگی دارد.

احمتی می افزاید: دادن هرچه زودتر این پلاسما اثرات بهتری دارد.

وی افزود: “بهترین اثر آن در صورت وجود حداقل از روز هفتم تا پانزدهم است ، زیرا این یک پلاسمای طبیعی است که با پلاسمای معمول متفاوت است به دلیل اینکه حاوی آنتی بادی های آماده برای مقاومت در برابر ویروس است.” احمتی می گوید.

در کوزوو ، درمان افراد آلوده به ویروس کرونا همچنان درمان نگهدارنده است و شامل تجویز انواع ویتامین ها ، اکسیژن درمانی و داروهای تب بر و ضد درد است.

انگلیس در حال معالجه بیماران مبتلا به پلاسمای خون است

در غیر این صورت ، اکنون بسیاری از کشورهای جهان مرا مجبور کرده اند که بیماران مبتلا به COVID-19 را با پلاسمای خون بیماران درمان شده از این بیماری معالجه کنم.

در همین حال ، به گفته بی بی سی ، انگلیس این نوع روش درمانی را برای بیماران ویروس کرونا به حالت تعلیق درآورده است.

طبق مطالعه اخیر سرویس بهداشت ملی انگلستان ، با همکاری دانشگاه آکسفورد ، درمان بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به پلاسمای بهبودی باعث کاهش تعداد مرگ در بیماران بستری نشده است.

طبق داده های حاصل از تجزیه و تحلیل مرگ 1873 در انگلستان ، درمان با پلاسما “تفاوت زیادی ایجاد نکرد”.

در این مطالعه آمده است: “هجده درصد از بیماران تحت درمان با پلاسمای بهبودی طی 28 روز فوت کردند – به همان تعداد بیمارانی که تحت درمان استاندارد ویروس کرونا قرار گرفتند.”

در همین حال ، در ژانویه سال جاری ، کمیسیون اروپا اعلام کرد که از یک سری پروژه ها برای درمان ویروس کرونا با پلاسمای بهبودی پشتیبانی می کند.

درمان شامل ترمیم پلاسما در بیماران بیمار برای بهبود ایمنی و توانایی آنها در مبارزه با ویروس است. همچنین ، این شکل از درمان می تواند صنعت مراقبت های بهداشتی را برای تصفیه آنتی بادی ها و تولید یک محصول سالم برای COVID-19 (ایمونوگلوبولین) ارائه دهد.

“اثربخشی این دو روش در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته است ، از جمله از طریق پروژه های بودجه اتحادیه اروپا. کمیسیون اروپا گفت: “این دو روش درمانی از تجمع مقدار زیادی پلاسمای بهبودی از بیماران تحت درمان با COVID-19 پشتیبانی می کند.”

به گفته این نهاد اتحادیه اروپا ، اولین نتایج امیدوار کننده است ، با تعداد کمی از داده ها مواردی را نشان می دهد که نتیجه عکس داشته است. نتایج دیگر پس از آزمایشات بالینی انتظار می رود.

اتحادیه اروپا گفت: “نتایج تاکنون نشان می دهد که انتقال خون زودتر (از پلاسمای خون) از اهدا کنندگان ، آنتی بادی بیشتری دارد و تأثیر بیشتری در کاهش مرگ و میر در بیماران مبتلا به ویروس کرونا دارد.”

اولین موارد COVID-19 در کوزوو در 13 مارس 2020 ثبت شد. از آن زمان ، 56412 فرد آلوده ثبت شده است. از این تعداد ، 1420 نفر فوت کردند ، در حالی که 49713 بیمار بهبود یافتند. / دوباره

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *