کیفرخواست علیه 15 نفر به دلیل حمله به کنگره آمریکا – آخرین اخبار

[ad_1]

کیفرخواست علیه 15 نفر به اتهام حمله به کنگره آمریکا


جهان
08 ژانویه 2021 – 23:45

وزارت دادگستری آمریكا اعلام كرد كه علیه 15 نفر از افراد در حمله به كنگره ، از جمله یكی از متهمان به داشتن بمب ، اتهاماتی وارد كرده است.

این آژانس اعلام کرد چندین مظنون از جمله ریچارد بارنت ، حامی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی آمریکا را که وارد دفتر رئیس مجلس نانسی پلوسی شده بود ، دستگیر کرده است. در میان دستگیر شدگان مردی وجود دارد که 11 کوکتل مولوتف در اتومبیل وی پیدا شده است.

دادستان کن کول گفت که سایر بازداشت شدگان به جرایم مختلف متهم شدند. وی شهادت داد كه یك نفر پس از ورود به كنگره با اسلحه گرم متهم شد ، دیگری به علت ضرب و شتم به یك افسر پلیس ، در حالی كه یك قانونگذار ویرجینیای غربی به شركت در حمله به كنگره متهم شد.

کول گفت FBI در حال تحقیق درباره این حادثه است و انتظار می رود افراد دیگر دستگیر و متهم شوند.

وی با بیان اینکه “این تحقیقات از بالاترین اولویت برخوردار است ،” افزود: “صدها محقق” از وزارت دادگستری در حال کار بر روی این پرونده بودند.

ده ها نفر پس از اعتراضات خشونت آمیز توسط پلیس محلی در واشنگتن دستگیر شده اند ، اما اتهامات اعلام شده توسط دادستان كول در سطح فدرال است و مجازات سنگین تری دارد.

معترضان شدید ، طرفداران ترامپ ، در 6 ژانویه ، هنگامی که یک نشست مشترک برای تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد ، به کنگره حمله کردند.

به دلیل ورود معترضین به کنگره ، جلسه برای چند ساعت به تعویق افتاد ، اما پس از شروع مجدد رویه ، کنگره پیروزی بایدن را تأیید کرد.

بایدن در تاریخ 20 ژانویه به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده تحلیف می شود و رئیس جمهور معزول ترامپ اعلام کرد که در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *