گاز ایالات متحده می تواند یونان را مجبور به شناسایی کوزوو کند – آخرین اخبار

[ad_1]

گاز ایالات متحده می تواند یونان را مجبور به شناسایی کوزوو کند


یونان آماده است برای خرید گاز از ایالات متحده و سپس فروش آن به کشورهای منطقه ، پایانه گاز طبیعی مایع شناور (LNG) را در الکساندروپولیس بسازد ، زیرا کوزوو را مشتری اصلی نیروگاه گازسوز می داند. در حالی که مقامات کوزوو انتظار دارند که طرح تجارت گاز منجر به به رسمیت شناختن استقلال آتن در ازای افزایش وضعیت فعلی روابط دوجانبه شود.

منابع غربی درگیر در پروژه LNG در یونان و بحث و گفتگوهای مداوم با مقامات کوزوو در مورد نیروگاه گازی به dtt-net.com گفتند که ممکن است در آینده بین پروژه گاز و روابط یونان با کوزوو ارتباطی وجود داشته باشد ، که می تواند منجر به تغییر در نگرش یونان و به رسمیت شناختن کوزوو شود.

“بله ، قطعاً” ، منبعی که خواست نامش فاش نشود ، امروز در پاسخ به این آژانس در پاسخ به این س projectال که آیا انتظار می رود پروژه LNG در یونان و استفاده از آن به عنوان نیروگاه گاز در کوزوو باعث تقویت روابط کوزوو و یونان شود و منجر به شناسایی شود. Zeri.info گزارش می دهد تابعیت کوزوو.

یونان یکی از 5 کشوری است که اتحادیه اروپا را به رسمیت نمی شناسد. قبرس ، اسلواکی ، رومانی و اسپانیا چهار کشور دیگر هستند.

نیکوس دندیاس ، وزیر امور خارجه یونان در دیدار خود با دونیکا گاروالا ، همتای کوزوو در پریشتینا ، گفت که روابط بین پریشتینا و آتن در حال پویایی جدید است.

جروالا به خبرنگاران گفت كه دو وزیر توافق كردند “وضعیت” دفتر كوزوو در آتن را از “دفتر اقتصادی به اصطلاح ساده به دفتر علاقه مند به اصطلاح” در مورد نه تنها “اقتصادی” بلكه “سیاسی” بهبود بخشند. طبیعت

وزیر همچنین گفت که به رسمیت شناختن استقلال کوزوو توسط همه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا ، از جمله یونان ، به ثبات پایدار در بالکان غربی کمک می کند.

وزیر دندیاس همچنین تصریح کرد که انتظار می رود یونان و کوزوو وارد مرحله جدیدی از روابط شوند ، جایی که بخش انرژی هسته اصلی خواهد بود.

“بازدید من از اینجا تعهد ما را برای توسعه بیشتر روابط با شما (کوزوو) تأکید می کند. ما می خواهیم روابط اقتصادی ، روابط تجاری خود را گسترش دهیم و به همین دلیل معاون وزیر Costas Fragoyannis ، مسئول روابط اقتصادی و تجاری بین المللی ، من را همراهی می کند. به گزارش Zeri.info ، دندیاس گفت: “من از كاستاس خواستم جلساتی را در قلب روابط انرژی ما تعیین كند.”

اما LNG ایالات متحده از طریق یونان و سپس به کوزوو ، همانطور که برنامه ریزی شده است ، تنها گازی نیست که کوزوو می تواند برای یک نیروگاه گازسوز و گازرسانی استفاده کند.

دندیاس گفت که کل منطقه باید به خط لوله اتحادیه اروپا متصل شود که از آذربایجان گاز را به کشورهای اروپایی می رساند.

“با افزایش امنیت انرژی و متنوع سازی منابع انرژی ، ما معتقدیم که کل بالکان غربی باید از طریق اتصال گاز به خط لوله Trans-Adriatic خط لوله متصل شود … ما همچنین می توانیم دانش فنی را برای کاهش وابستگی به لیگنیت و گسترش استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر … “، گفت دندیاس ، با اشاره به گیاه فعلی لیگنیت در کوزوو.

به گفته یک منبع غربی ، مقامات کوزوو در حال بررسی استفاده از LNG آمریکا برای یک نیروگاه در نزدیکی پریشتینا با حدود 200 مگاوات ساعت به عنوان بخشی از استراتژی خود برای انتقال انرژی و متنوع سازی انرژی هستند. / صدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *