10 نکته برای محافظت از چشم در برابر رایانه و تلفن – جدیدترین اخبار

[ad_1]

10 نکته در مورد چگونگی محافظت از چشم در برابر رایانه و تلفن


گویی رایانه ها کافی نیستند ، اکنون دشمن دیگری نیز به چشم ما افزوده شده است: “تلفن های هوشمند” و “آی پد” که ما را مجبور می کند برای مدت طولانی در مقابل آنها بمانیم.

در حقیقت ، وقتی زیاد از رایانه استفاده می کنیم ، بینایی اولین چیزی است که در معرض خطر قرار می گیرد.

کافی است فکر کنیم که تنها دو ساعت در روز در مقابل مانیتور می تواند مشکلات بینایی را به طور جدی افزایش دهد و نیمی از ساعت سپری شده مقابل کامپیوتر در محل کار یا خانه می تواند 8 ساعت از برنامه رسمی فراتر رود.

آنچه اوضاع را حتی بدتر می کند استفاده گسترده از “تلفن های هوشمند” برای مدیریت “نامه الکترونیکی” ، ارسال پیام و عکس است. صفحه نمایش ها اغلب کوچک هستند و همیشه تمیز نیستند.

به همین دلیل ، آکادمی بینایی سنجی آمریکا نوعی راهنما برای نجات چشم افراد (بلکه همچنین پشت آنها) از “سبک مصرف” رایانه و خطاهای مختلف ایجاد کرده است.

1) طبق آکادمی بینایی سنجی آمریکا ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که صفحه کامپیوتر خود را تمیز نگه دارید تا از خستگی چشم خود جلوگیری کنید و اگر از تلفن هوشمند استفاده می کنید ، سعی کنید آن را در معرض نور آفتاب قرار ندهید.

2) یک زمینه خاکستری انتخاب کنید ، نه روشن یا سفید ، زیرا چشم ها کمتر خسته می شوند.

3) فاصله صحیحی بین خود و مانیتور کامپیوتر داشته باشید. طبق آکادمی بینایی سنجی آمریکا ، این فاصله برابر با طول بازوی کشیده شما است.

4) صفحه را چند اینچ بالاتر از سطح چشم قرار دهید تا نور را منعکس نکند.

5) روشنایی مانیتور را بر اساس گرافیکی که در رایانه خود استفاده می کنید تنظیم کنید.

6) “مراقب چشم خود باشید”: این همان چیزی است که متخصصان آمریکایی می نویسند. در واقع ، با برداشتن چشم از صفحه رایانه ، ما اغلب این قانون ساده را فراموش می کنیم ، که آسیب رساندن به چشم بسیار مهم است.

7) قانون “20-20-20” را به خاطر بسپارید: در آمریکا ، این بدان معنی است که هر بیست دقیقه کار در مقابل کامپیوتر ، 20 ثانیه استراحت کنید ، و آن را با 20 قدم یا 6 متر پیاده روی بشمارید. اگر نمی خواهید خیلی دقیق باشید ، پس هر نیم ساعت کار چند دقیقه استراحت کافی است که به چشم ها استراحت می دهد.

8) از عینک استفاده کنید. به گفته کارشناسان آمریکایی ، به طور حتم باید یک عینک بخرید ، مخصوصاً هنگام کار جلوی کامپیوتر. عینک چشم ها را تمیز می کند و چشم ها را شل می کند.

9) مراقب استفاده از “تلفن های هوشمند” باشید. بالکان وب می نویسد ، فاصله دقیق بین تلفن های همراه و چشم باید به همان اندازه که روی دست دراز شده است باشد ، زیرا دست تلفن را نگه می دارد و کمی پایین تر از سطح شانه ها است. شانه ها هم هنگام نوشتن روی رایانه و هم هنگام نگه داشتن تلفن همراه در دست ، در وضعیت نادرستی قرار می گیرند.

10) اگر به میز تکیه داده اید ، بهتر است صفحه کلید را به قدری نگه دارید که شانه ها جمع نشوند ، بلکه آزاد باشند. با ایستادن به حالت ایستاده روی صندلی می توانید به خود کمک کنید.

آخرین نکته (که بیشتر یک راهنما است و از قوانین کد جاده ناشی می شود) برای هر کسی است که نمی داند چگونه در برابر وسوسه ارسال پیام یا عکس هنگام مسافرت با ماشین مقاومت کند. انجام چنین کاری هنگام عبور از جاده و پشت فرمان بودن کاملاً اشتباه است. / EC

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *