13 کشور عضو می گویند اتحادیه اروپا باید واکسن ها را به کشورهای بالکان ارسال کند – آخرین اخبار

[ad_1]

سیزده کشور عضو می گویند که اتحادیه اروپا باید واکسن ها را به کشورهای بالکان ارسال کند


وزیران امور خارجه 13 کشور عضو اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در نامه مشترک خود به دستگاه اجرایی گفتند ، اتحادیه اروپا باید واکسن ویروس کرونا را به همسایگان خود در بالکان بفرستد و اقدامات بیشتری برای مبارزه با ویروس در اوکراین انجام دهد. مسدود کردن.

بلغارستان ، کرواسی ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، مجارستان ، لتونی ، لیتوانی ، لهستان ، رومانی ، اسلواکی و سوئد گفته اند که اتحادیه اروپا از ابتلا به COVID-19 در امان نخواهد بود ، رویترز گزارش داد ، همه گیری است.

وزرا در 6 ژانویه در نامه ای گفتند: “ما به شدت از تلاش ها و ابتكارات كشورهای عضو و كمسیون اروپا برای تقسیم واكسن از معاهدات امضا شده با نزدیكترین همسایگان اتحادیه اروپا مانند كشورهای بالكان غربی حمایت می كنیم.” به صورت عمومی ، Zeri.info گزارش می دهد.

وزیر امور خارجه لیتوانی گابریلیوس لندزبرگیس جداگانه گفت که “این وظیفه ما است که برای کمک به شرکای اتحادیه اروپا در شرق ، بالکان غربی و سایر مناطق کمک کنیم.”

کشورهای اتحادیه اروپا در تاریخ 27 دسامبر یک کمپین واکسیناسیون گسترده علیه COVID-19 را آغاز کردند ، اما کشورهای بالکان – فقیرتر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا – قادر به مذاکره برای دسترسی به واکسن COVID-19 با تولید کنندگان دارو نیستند. سایر دولت های همسایه برنامه مشخصی برای زمان شروع برنامه های واکسیناسیون ندارند.

کمیسیون اروپا گفته است که این نامه را پذیرفته و به این دولتها پاسخ خواهد داد و در یک کنفرانس مطبوعاتی منظم به خبرنگاران گفت که به دنبال راههایی برای کمک به کشورهای بالکان و سایر همسایگان از جمله گرجستان و اوکراین است.

شش کشور بالکان ، کوزوو ، آلبانی ، مقدونیه شمالی ، مونته نگرو ، بوسنی و صربستان ، که جدا از آلبانی ، پس از تجزیه یوگسلاوی تشکیل شده اند ، کشورهای عضو آینده اتحادیه اروپا محسوب می شوند.

مانند بیشتر قاره ها ، از ماه اکتبر در بالکان غربی عفونت ها بیداد می کند و بیمارستان ها مملو از بیماران است. / صدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *