Konjufca با ادای احترام به شهدا در روستاهای Peya ، می گوید عدالت به اندازه آزادی ارزش دارد – آخرین اخبار

[ad_1]

Konjufca با ادای احترام به شهدا در روستاهای پژو ، می گوید عدالت به اندازه آزادی ارزش دارد


امروز ، رئیس مجلس ، گلاوک کنجوفکا ، به سنگ مزار شهدا در روستاهای Peja ، Kushka ، Pavlan ، Zahak و Labzan ادای احترام کرد ، جایی که در 14 مه 1999 ، نیروهای نظامی ، پلیس و شبه نظامی صربستان حدود 100 غیرنظامی آلبانیایی کوزوو را کشتند و کشتند.

وی در دهکده قیشک کنجوفکا ، پس از گذاشتن گل بر روی سنگ مزار با نام 44 کشته شده ، گفت که دولت صربستان 22 سال پیش ، هم در آن روستا و هم در سایر روستاها و شهرهای سراسر کوزوو ، اقدام به نسل کشی کرد.

کنجوفکا تأکید کرد که تاکنون هیچ عدالتی صورت نگرفته است و بار دیگر خواستار تعهد نهادی برای تحقق هر چه سریعتر عدالت شد.

“نزدیکان شهدا 22 سال است که با بار سنگین فقدان عدالت زندگی می کنند. “بنابراین این وظیفه نهادها است که در اسرع وقت تمام شواهد این قتل عام ها را در کوزوو جمع آوری کنند و بخشی از استدلال های دادگاه صربستان برای نسل کشی باشند.” گفت کنیوفتسا.

پس از کوشاک ، رئیس مجلس ادای احترام کرد و گلها را در قبرستان 14 جان باخته در روستاهای Pavlan و Zahak قرار داد ، جایی که وی به خانواده های خود گفت که از فوریه 1998 تا ژوئن 1999 ، صربستان 300 کشتار در کوزوو انجام داد ، که منجر به کشته شدن بیش از 14000 آلبانیایی کوزوو.

وی گفت عدالت دارای همان ارزش آزادی است ، بنابراین تا زمانی که جنایتکاران عامل این کشتارها آزاد باشند ، آنها هرگز نمی توانند در صلح باشند.

“ما می دانیم که این قیمت آزادی است ، زیرا بدون خون و بدون جنگ آزادیبخش KLA ، آزادی حاصل نمی شد. اما همانقدر که آزادی ارزش دارد عدالت است. کنیوفجا گفت: “تا زمانی که جنایتکاران آزادانه حرکت کنند ، نه قلب و نه روح اعضای خانواده و شهدا نمی توانند در آرامش باشند.”

رئیس مجمع همچنین به گورستان روستای لبیان ادای احترام کرد که اجساد شهدا و ایثارگران این روستا در آنجا دفن شده است. / صدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *