V. مقدونیه بر واکسن های چینی تمرکز می کند – آخرین اخبار

[ad_1]

V. مقدونیه به سمت واکسن های چینی متمرکز است


مقامات مقدونیه گفته اند که در حال بررسی تهیه واکسن های چینی علیه COVID-19 هستند ، اگرچه آنها تأکید کردند که تحویل از طریق برنامه COVAX همچنان در اولویت است زیرا این کشور با شرکت آمریکایی Pfizer مذاکره می کند.

ونکو فیلیپچه ، وزیر بهداشت مقدونیه شمالی ، در تاریخ 25 ژانویه به تلویزیون السات گفت که وی تأمین واکسن های تولید شده توسط شرکت های چینی را مشکل ساز نمی داند ، اگرچه هنوز برای استفاده توسط آژانس دارویی اروپا تأیید نشده اند.

“اسناد ، گواهینامه هایی که همه تولیدکنندگان واکسن از کشورهای خود دارند کاملاً مناسب هستند. روشی که تمام نتایج آزمایشات بالینی ارزیابی می شود ، روند تولید واکسن ، به ویژه مواردی که ما در مورد آنها صحبت می کنیم (واکسن های چینی) ، برای کارشناسان ما شناخته شده است. این دقیقاً همان چیزی است که آنها تقریباً برای همه واکسن های موجود در بازار تجزیه و تحلیل کرده اند ، بنابراین هیچ مانع اداری وجود ندارد و ، البته ، در کیفیت آنها شکی نیست. “

وزیر فیلیپس افزود که تا پایان هفته ، وزارت تحت ریاست وی جزئیات بیشتری در مورد قرارداد تهیه واکسن های چینی و قیمت آنها ارائه می دهد.

در دسامبر سال گذشته ، نخست وزیر مقدونیه ، زوران زاوو به رسانه های محلی گفت كه مقدونیه شمالی ، به عنوان یكی از اعضای ناتو ، همچنان به سمت نهادهای غربی در تهیه واكسن علیه بیماری COVID-19 ویروس كرونا تمایل دارد.

تاکنون واکسنهای ساخته شده در چین توسط صربستان تهیه شده است که از واکسن ساخت روسیه نیز استفاده می کند.

دقیقاً برای تهیه واکسن های روسی و چینی از صربستان ، زاوف گفت که این اتفاق می افتد زیرا این کشور آرزوی عضویت در اتحاد آتلانتیک شمالی را ندارد.

“صربستان هیچ ادعایی در مورد عضویت در ناتو ندارد و طبیعی است که بازتر بودن آن در شرق ، روسیه و چین و انعقاد توافق نامه با این کشورها باشد. زاوو در 22 دسامبر سال 2020 گفت: “ما عضو ناتو هستیم و به طور كلی به سمت غرب و واكسن های تأیید شده توسط نهادهای غربی تمایل داریم.”

تا به امروز ، آژانس دارویی اروپا استفاده از واکسن های ویروس کرونا را که توسط Pfizer و BioNTech و Moderna تولید شده اند ، تأیید کرده است. اما واکسن های چینی هنوز برای استفاده در کشورهای اروپایی تأیید نشده اند.

واکسن های Pfizer / BioNTech و Moderna با استفاده از فناوری مدرن تری به نام mRNA ساخته شده اند ، در حالی که واکسن های چینی بر اساس ویروس ضعیف شده ساخته شده اند.

واکسن های دارای فناوری mRNA خود ویروس ندارند اما از طریق این فناوری می توان کد ژنتیکی ویروس را پردازش کرد.

صربستان پیش از این اولین شركت یك میلیون دوز واكسن را از شركت چینی Sinopharm دریافت كرده است. در این کشور ، علاوه بر این واکسن ، شهروندان می توانند واکسن خود را با واکسن روسی Sputnik-V یا Pfizer و BioNTech انتخاب کنند. در همین حال ، اولین کشور اتحادیه اروپا که قرارداد تأمین واکسن چینی را امضا کرد ، مجارستان است.

مخالفت: تأخیر در تحویل واکسن ها ، بی کفایتی دولت

احزاب مخالف در شمال مقدونیه می گویند تأخیر در تحویل واکسن ها نشان دهنده بی کفایتی مقامات ایالتی است.

آربن تاراوری از ائتلاف مخالف ، اتحاد برای آلبانیایی ها به رادیو اروپای آزاد گفت: “من فکر می کنم که ما به عنوان یک کشور ، از همان ابتدا در توافق با شرکت های واکسن سازی و همچنین در رابطه با برنامه COVAX گیر کرده ایم.” جایگزین.

تاراواری که پیش از این ریاست وزارت بهداشت را برعهده داشت ، شک دارد که مقدونیه شمالی می تواند یک واکسیناسیون گسترده را قبل از ماه مه یا ژوئن آغاز کند.

تاراواری گفت: “بد نیست شهروندان فرصت های بیشتری داشته باشند ، واکسن های چینی در اینجا داشته باشند ، اما واکسن های دو شرکت دیگر را نیز دارند و سپس به مردم اجازه دهید آنچه را که فکر می کنند بهتر است بپذیرند.”

آندون چیبیشف ، عضو کمیته بهداشت پارلمان ، نیز دولت را به بی کفایتی در تأخیر در تأمین واکسن متهم کرد.

“وقتی اطمینان یافتیم که همه چیز خوب است ، مقامات ما به توافق رسیده اند که 500000 یا 800،000 دوز را از طریق سیستم COVAX تهیه کنند ، و سپس معلوم شد که این سیستم کار نمی کند و ما واکسن دریافت نخواهیم کرد. ما حتی بهانه هایی از رئیس دولت و وزیر بهداشت شنیدیم كه ما بازار بسیار كوچكی هستیم ، به همین دلیل مورد غفلت قرار می گیریم “، Tsibishev ، كه از صفوف حزب مخالف مقدونیه VMRO-DPMNE است ، گفت.

تاکنون مقدونیه شمالی گفته است که بیش از 1.6 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا سفارش داده است. از این تعداد 800000 دوز مربوط به واکسن های تولید شده توسط Pfizer و BioNTech است ، در حالی که 833000 مورد دیگر مربوط به برنامه COVAX سازمان بهداشت جهانی است که هدف آن توزیع واکسن به کشورهای فقیر است.

مقدونیه شمالی در تاریخ 18 ژانویه اعلام کرد که 8000 دوز دیگر واکسن Pfizer / BioNTech را به عنوان کمک مالی از صربستان دریافت می کند ، اما به دلیل مشکلات اداری هنوز وارد نشده اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *